СБУ

"Язик не повертається назвати їх офіцерами" – СБУ викрила російських шпигунів

  Двох військовослужбовців України засудили на позбавлення волі до дванадцяти років

  Співробітники Служби безпеки України запобігли спробі створення російськими спецслужбами мережі інформаторів серед українських військових моряків. СБУ оперативно виявляла військовослужбовців, які отримували вербувальні пропозиції від російських спецслужб, і вони не встигали передавати російським кураторам цінну інформацію. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

  "Більшість військових моряків залишалася вірною присязі та добровільно повідомляла своє керівництво та Службу про спроби вербування чи контакти з представниками ФСБ та ГРУ Генштабу МО Росії", – повідомив начальник апарату голови СБУ Олександр Ткачук.

  Як стало відомо, щодо двох військовослужбовців України за злочини, передбачені статтею "державна зрада", судами вже винесено вироки у вигляді позбавлення волі на термін до дванадцяти років.

  Ткачук зазначив, що в рамках масштабної спецоперації військової контррозвідки СБУ зареєстровано більш ніж 30 кримінальних проваджень, у більшості з яких наразі ще триває слідство. За ними проходять як українські військові, яких вербували російські спецслужби, так і офіцери спецслужб РФ.

  "Хоча, чесно, язик не повертається назвати їх офіцерами, адже російські спецслужби використовували брудні та відверто бандитські методи вербування", – підкреслив начальник апарату СБУ.

  До того ж, співробітники Служби задокументували факти тиску та погроз родичам, які залишилися у Криму, погроз українським військовим ув’язненням за надуманими звинуваченнями. Представники спецслужб РФ також застосовували фізичне насильство.

  Нагадаємо, нещодавно Служба безпеки України проаналізувала розвідувальні спрямування московських спецслужб щодо України.

  Попередній матеріал
  У Франції невідомий напав на притулок ченців – є жертви
  Наступний матеріал
  Стала відома дата відкриття київського ЦУМу

  СБУ проводить слідчі дії на території офісного центру "Гуллівер"

  СБУ назвала розвідувальні напрямки московських спецслужб

  СБУ: Гучні затримання ФСБ в Криму - це просто невдалі спроби вербування громадян України

  Брифінг керівництва СБУ щодо протидії розвідувально-підривній діяльності в АР Крим - відео