Аеропорт "Київ" (Жуляни)
Аеропорт "Київ" (Жуляни) 5 канал

#SaveKyivAirport: на кілька годин столичне летовище стало концертним майданчиком

Читайте по-русски
За кожен місяць простою без пасажирських перельотів – тут витрачали 10 млн грн

Аеропорт "Київ" на кілька годин перетворився на концертний майданчик. З десяток українських артистів влаштували тут виступ на підтримку летовища, яке за три місяці карантину зазнало відчутних збитків. Як все було – далі.

Рамки металошукачів – вимкнені, біля них – готуються до виступу артисти. На кілька годин аеропорт "Київ" перетворився на концертний майданчик.

Гурт "AVIATOR" символічно відкриває концерт. Вони – перші з більш як десятка учасників онлайн-виступу.

"Сьогодні ми тут, в першу чергу, бо тут багато наших друзів. І коли нам запропонували підтримати, а ми так само, як і багато наших співвітчизників, далекі від цієї проблеми були… Тепер сподіваюся, що акція дасть розголос. І запропонували підтримати – ми однозначно сказали "так", – розповів учасник гурту Дмитро Тодорюк.

Співробітники аеропорту не переривають свою роботу навіть під час концерту. Пасажирських рейсів звідси не було вже майже три місяці. Як і більшість інших об'єктів, аеропорт "Київ" за час карантину зазнав чималих збитків. На відновлення польотів тут уже стомилися чекати.

За кожен місяць простою навіть без пасажирських перельотів тут витрачали 10 млн грн. Із відновленням перевезень витрати зростуть до 35 млн грн, але заробітки аеропорту збільшаться не одразу. Адже люди поки що літають неохоче.

"Вони напівпусті. Навіть пусті. Люди бояться, люди не хочуть. Ми не знаємо, як буде відновлюватися пасажиропотік. І ті доходи, які ми будемо отримувати, бо аеропорт отримує доходи від пасажира, і навіть якщо ми одного пасажира обслуговуємо в терміналі, ми мусимо запустити увесь термінал", – наголосив голова ради директорів аеропорту "Київ" Денис Костржевський.

Частина співробітників аеропорту продовжували ходити на роботу навіть під час карантину.

"Мені потрібно було, щоб працювали камери. Я займаюся камерами і контрольним доступом. Тому мене, в разі необхідності, викликали. За три місяці я може усього місяць не був на роботі", – зізнався заступник начальника IT-служби аеропорту Олександр Ставницький.

У понеділок аеропорт "Київ" відновить два пасажирських рейси: до Мінська та Запоріжжя. Утім, до повного відновлення докарантинного рівня перевезень тут ще далеко, а співробітники побоюються, що нинішня ситуація загрожує навіть зникненням летовища.

Петро Троць, Валентин Стрельцов, "5 канал"

Попередній матеріал
Лише в масках і ніяких проводжаючих: аеропорт "Бориспіль" відновлює свою роботу
Наступний матеріал
Виявили і знищили: бійці ООС розповіли подробиці успішної спецоперації на Світлодарській дузі
Loading...