Годівничка для пташок
Годівничка для пташок Shutterstock

Сало, горіхи, зерно – чим підгодовувати птахів взимку

Читайте по-русски
Часто люди насипають шкідливі для пернатих продукти

Що покласти у годівницю птахам. Відколи випав сніг – пернаті потребують додаткового харчу. Містяни влаштовують годівниці у парках та під вікнами будинків. І часто насипають повні шкідливих для пернатих продуктів. Що ж можна їсти пташкам і як їх приманити – розбиралися журналісти "5 каналу".

Університетські синиці та горобці нагодовані із саморобних годівниць юних біологів. Їх зробили з паличок для розмішування кави та шкірок апельсинів. Марія з одногрупниками по черзі насипають туди зерно. Ситі птахи вже не бояться студентів, які за ними частенько спостерігають. 

"Найголовніше – це не де вони висять, не скільки їх, а саме те, що було систематичне підгодовування, пташки дуже швидко до хорошого, їм треба, щоб вони завжди мали місце, де можна підгодуватись", – розповідає студента-біологиня Черкаського національного університету ім. Богдана Xмельницького.

Пташки чекають на харч. А якщо годівниця виявиться порожньою – у пернатих може просто не вистачити сил знайти іншу їжу, і вони загинуть.

"Місто – це вже змінена людиною екосистема, тому ми уже все одно у неї втручаємось, якщо ми не будемо підтримувати птахів більше – їх частина, на жаль, в холодний період так чи інакше загине, тому, підтримуючи їх в такий важкий час, ми сприяємо тому, що вони виживають, а влітку нам будуть допомагати боротися із різними шкідниками", – пояснює директор інституту природничих та аграрних наук Черкаського національного університету Максим Гаврилюк.

У годівницю можна класти сало, горіхи та зерно, але важливо, щоби воно було необроблене. Магазинні крупи не підходять. Заборонено давати і залишки зі столу. 

А от хлібом птахів краще не годувати – розповідають орнітологи. У вологій годівниці він стає клейкий. Через таку їжу птахи можуть занедужати або навіть загинути.

А от кого можна і справді не годувати – водоплавні птахи, кажуть орнітологи. Качки, крякви і лебеді здатні знайти собі їжу навіть узимку. 

Найбільше допомоги потребують синиці, адже вони харчуються комахами, яких узимку не знайти. Їжа потрібна і горобцям – їхня кількість у місті зменшується, говорить орнітолог Вадим Жуленко. Свої дослідження птахів Вадим публікує на ютуб-каналі. Розповідає, годівниці допомагають також вивчати птахів. 

"На годівниці найчастіше можна побачити – синицю блакитну, велику, чорну синиця, синиць виявиляється не один вид, крім того ще повзики. А якщо ця годівниця у місці в такому тихенькому – то можуть дятли, сойки. А от снігурі наприклад, вони не сильно люблять годівниці відвідувать, але вони кожного року зимують на території міста, і якщо занти де їх шукати – можна їх знайти", – розповідає орнітолог Вадим Жуленко.

Підгодовувати птахів необхідно, доки тривають морози і лежить сніг. А от у теплу пору, кажуть орнітологи, не варто.   

Яна Лимаренко, Олександр Лісовий, Черкаси, "5 канал"

Читайте також: Штрафи і навіть арешт: як за новим законом каратимуть за катування тварин

Попередній матеріал
НАТО без поступок Росії, кривавий Казахстан, "миротворчість" із Кремля – "Час за Гринвічем"
Наступний матеріал
Яким був 2021-й: російські погрози, акції протесту, політичні переслідування – "Невигадані історії"
Loading...
Вдалий старт року в одеському зоопарку: новонароджену ламу вже демонструють відвідувачам

Вдалий старт року в одеському зоопарку: новонароджену ламу вже демонструють відвідувачам

У Дніпрі випадково випрали кота у машинці – тварина вижила

У Дніпрі випадково випрали кота у машинці – тварина вижила

Лондонський зоопарк розпочав щорічний перепис своїх мешканців

Лондонський зоопарк розпочав щорічний перепис своїх мешканців

Навіщували ранню весну: посеред зими прокинулися львівські бабаки

Навіщували ранню весну: посеред зими прокинулися львівські бабаки

На Харківщині врятували бика, який провалився під лід

На Харківщині врятували бика, який провалився під лід

Ламають дерева та їдять городину: про "конфлікт" двох зубрів та селян на Львівщині

Ламають дерева та їдять городину: про "конфлікт" двох зубрів та селян на Львівщині