Бабуся-спортсменка

Run, Лара, run: історія про 69-річну львів'янку, що пробігла ультрамарафон у понад 200 км та виграла "срібло"

У Білорусі 69-річна львів’янка виборола "срібло" в ультрамарафоні. З усіх учасників забігу українка була найстаршою й пробігла понад 200 км за менше, ніж 48 годин

Жінка каже: мріяла пробігти марафон з дитинства, але час для занять з'явився лише з виходом на пенсію. З амбітною спортсменкою, яка повернулася на Батьківщину, поспілкувалася кореспондент "5 каналу" Марта Шикула.

"На самому початку сонечко світить, все чудово, тепло. Я навіть спочатку роздяглася, а потім пішла одягатися. До ночі стало взагалі добре – спати не хотілося. Був стан такого збудження", – розповідає бігунка Лариса Лабарткава.

69-річна Лариса згадує свої відчуття під час участі у білоруському марафоні, де вона була найстаршою учасницею. Вона пробігла 212 км поспіль за 48 годин без відпочинку, лише з дрібними перекусами.

Бабуся-спортсменка

"Після бігу часто мене питають: за скільки пробігла? Я кажу, що пробігла і цим задоволена. Мені більше нічого не треба. Це найбільша нагорода – для здоров'я і для позитивних емоцій!" – тішиться бігунка.

Бабуся-спортсменка

Бігом жінка почала займатися, тільки-но вийшла на пенсію. А це майже 20 років тому. За цей час завоювала на змаганнях десятки кубків та сотні медалей. Спортсменка щороку бере участь щонайменше в 40 марафонах різних країн світу.

"Ці кросівки пробігли вже тисячі дві кілометрів. Мої рідні, мої улюблені. Вони бойові!" – каже пані Лариса.

Аби завжди були в лідерах, підтримує спортивну форму. Замість ранкової руханки жінка переводить школярів через дорогу. Далі продовжує пробіжкою у місцевому парку. Двічі на тиждень тренується у спортзалі.

Бабуся-спортсменка

"Тут не група здоров'я. Це для людей, які справді займаються. Навантаження загальне для різних вікових груп досить серйозне, і в її марафонському бігу їй це допомагає", – розповідає тренер Олег Бобела.

Місцеві бігуни вражені завзятістю старшої спортсменки, адже вона долає відстані, які не завжди можуть пробігти молоді. Пані Лариса разом із легкоатлетом Валерієм Шипуновим удвох фінішували у 24-годинному львівському марафоні у грудні торік, хоч стартували десятки бігунів.

"Її поява у стрийському парку для мене була несподіванкою. У мене це викликає величезний захват і здивування", – каже бігун Шипунов.

У спортивній кар'єрі Лариси Лабарткави планів ще багато. Зараз активно готується до марафону в Одесі.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Вона і молоді дасть фору": як 101-річна бігунка стометрівку долала – фото

Ман Каур
/
Ман Каур
Ман Каур
/
Ман Каур
Ман Каур
/
Ман Каур
Ман Каур
/
Ман Каур
Ман Каур
/
Ман Каур
Ман Каур
/
Ман Каур

Попередній матеріал
Прем'єра на "5 каналі": документальний фільм Сергія Лойка "Гібридна історія"
Наступний матеріал
Закон про нові правила паркування набуде чинності в кінці вересня – речник МВС