Володимир Рубан
Володимир Рубан 5 канал

Рубан у суді пояснив мету власних дій: "Мав потрапити за лінію фронту без відома СБУ"

Володимира Рубана, якому закидають підготовку терактів у центрі Києва, Шевченківський райсуд залишив у СІЗО до 3 липня. На такому запобіжному заході наполягали прокурори

Аргументи сторони обвинувачення – Рубан може вплинути на досудове слідство, яке все ще триває, а також скоїти нові злочини. Натомість захист підозрюваного переконаний, що рішення Феміди політичне, а не юридичне. Детальніше в судових перипетіях розбиралися журналісти "5 каналу".

Вже два місяці він за ґратами, але обвинувачення досі не передало матеріалів справи до суду, оскільки слідчі продовжують збирати докази протиправних дій обвинуваченого. А щоб він не впливав на свідків і слідство, прокуратура просить суд не випускати Рубана із СІЗО.

"Рубан може полишити місце свого постійного проживання та виїхати з території України, де буде переховуватися від органів та суду; незаконно впливати на свідків, які володіють інформацією щодо обставин вчинення ним зазначених злочинів", – наголошує прокурор Головної військової прокуратури ГПУ Олександр Банник.

А от адвокат Віталій Погосян переконаний: "Обвинувачення сьогодні не довело ні наявності ризиків, ні те, що існують якісь обставини, аби не завершувати досудового розслідування в розумні терміни. А тяжкість очікуваного покарання не може виправдовувати подальше тримання під вартою пана Рубана".

Сам Рубан давати показання слідству відмовляється, посилаючись на 63 статтю Конституції, яка дозволяє не свідчити проти себе. Аналогічна поведінка в іще однієї затриманої в цій справі – Надії Савченко.

Її сестра теж присутня на нинішньому засіданні. Вона прийшла підтримати арештованого і звірити годинники з його адвокатом. Надію Савченко і Володимира Рубана звинувачують у підготовці масштабного теракту в центрі Києва. Останнього на початку березня затримали на лінії розмежування, коли він перевозив зброю з неконтрольованої Києвом території. За версією прокуратури, цю зброю, зокрема, і мали використати під час запланованого теракту.

"Я виконував лише один елемент операції. І я би хотів говорити про це, коли вже буде розгляд по суті, оскільки там задіяні військовослужбовці – ті, хто і займався цією ситуацією", – каже підозрюваний.

На запитання судді, якою була мета запланованих дій, Володимир Рубан відповідає так: "Служба безпеки анулювала мій пропуск на перехід через лінію фронту. Мені обіцяли перехід лінії фронту без відома Служби безпеки під прикриттям військової розвідки. За це я мав сприяти пересуванню деяких предметів за лінію фронту".

Раніше Рубан на камери заявляв, що згадані предмети – це меблі, в яких при обшуку автомобіля знайшли зброю. УВсі ці подробиці з'ясовуватимуть на судових засіданнях, коли розглядатимуть справу по суті.

Досудове слідство в цій справі продовжили ще на півроку. Тож якщо прокуратура не встигне закінчити збирати докази до 6 липня, їй знову доведеться звертатися до Шевченківського суду, щоб той продовжив тримання під вартою Володимира Рубана.

Ірина Герасимова, Микола Лебєдєв, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Справа Рубана": як відбувалося затримання та що вилучили силовики – ФОТО

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Дизайнерські сукні та костюми: як минуло дивовижне перевтілення випускників із дитбудинків
Наступний матеріал
На Приазов'ї ворожий снайпер поранив морпіха – бійці АТО проводять "роботу над помилками"
Loading...