фото nr2.com.ua

Розвідка відстежила, де переховуються ще три воєнні злочинці – генерали ЗС РФ

ГУР виявило, куди були переведені ключові учасники вторгнення ЗС РФ на Донбас – генерали Гурульов, Зусько та Солодчук

Головне управління розвідки МО України продовжує цілеспрямовано збирати факти щодо участі військовослужбовців ЗС РФ у воєнних злочинах на тимчасово окупованих територіях сходу України, повідомляє сайт ГУР.

Відстеження їхньої подальшої діяльності і переміщення після повернення до Росії робиться для подальшої передачі доказової бази до Міжнародного кримінального суду. Інформація про російських військовослужбовців, які підозрюються у скоєнні воєнних злочинів на території України, регулярно передається українською стороною країнам-членам ЄС та НАТО, у т.ч. з метою розширення "санкційного" списку.

Розвідники встановили теперішні місця проходження служби та посади кадрових російських генералів, що у 2014-2015 роках приймали безпосередню участь у збройній агресії Росії проти України на командних посадах окупаційного "1-го корпусу" (Донеччина, Україна) та 12-го командування резерву (інша назва – Центр територіальних військ, Новочеркаськ, Росія) Південного військового округу ЗС РФ (Ростов-на-Дону).

Перший з них – генерал-лейтенант Гурульов Андрій Вікторович (Гурулев Андрей Викторович), який з осені 2014 р. до кінця весни 2015 р. командував 12-м командуванням резерву ЗС РФ, повернувся на посаду командувача 58-ї армії ЗС РФ (Владикавказ). За виконання злочинних наказів Кремля з організації збройної агресії проти України Гурульову було присвоєне звання "генерал-лейтенант" (указ президента РФ від 13.12.2014 р. №764), а у березні 2016 р. він нагороджений орденом "Мужества".

Другий – генерал-майор Зусько Михайло Степанович (Зусько Михаил Степанович), який з літа до кінця осені 2014 р. командував "1-м корпусом" 12-го командування резерву ЗС РФ, який здійснює окупаційні функції на Донеччині. Після повернення до Росії у 2015 р. призначений на посаду заступника командувача 49-ї армії ЗС РФ (Ставрополь).

Третій – генерал-майор Солодчук Валерій Миколайович (Солодчук Валерий Николаевич), який з осені 2014 р. до кінця весни 2015 р. командував "1-м корпусом" 12-го командуванням резерву ЗС РФ. Після повернення до Росії у 2015 р. призначений на посаду заступника командувача 5-ї армії ЗС РФ (Уссрійськ).

У ГУР зазначили: "Нагадуємо про неминучість покарання за воєнні злочини, що не мають строків давності, та відповідальність за які передбачена нормами міжнародного і національного кримінального права".

Як сьогодні стало відомо, ФСБ наказала побудувати в Донецьку сховище для тіл загиблих військових РФ.

Попередній матеріал
Російські тюремники готують документи для передачі Україні Сенцова і ще трьох заручників - ЗМІ
Наступний матеріал
Юридична передача "Рошен" у траст завершена
Теги:
Loading...

ГУР: ФСБ наказала побудувати в Донецьку сховище для тіл загиблих військових РФ

В окупований Крим прибули 400 російських десантників - ГУР

Розвідка назвала втрати бойовиків на сході України від початку 2016 року

РФ списує свої бойові втрати військових на навчання - розвідка