Золоте 5.ua

Розведення сил у Золотому: як армійці та місцеві сприймають рішення керівництва

Частина військовослужбовців не надто задоволена відповідним рішенням

Мешканці Золотого та українські військові наразі готуються до відведення військ, адже цей населений пункт один із трьох погоджених на переговорах у Мінську, в якому сторони мають  передислокуватись углиб контрольованих ними територій.

Водночас, як стверджують місцеві, вибухи на околицях Золотого лунають вже кілька днів. Військові пояснюють, готуючись до розведення, кожна зі сторін проводить  розмінування.

"Із зони розмежування прибирають небезпечні предмети, щоб ОБСЕ могло безперешкодно контролювати, чи є тут війська чи немає. Тобто, зараз працюють групи саперів з нашого боку і з того боку, щоб цю зону зробити чистою", - каже військовослужбовець ЗСУ Костянтин Мікушин.

Найближче до позицій бойовиків нині розташований населений пункт Золоте-4. Його місцеві називають "Шахта Родіна". Саме це місце найбільше ризикує потрапити до сірої зони. Мешканці поселення кажуть, що не у захваті від новини про розведення сил.

"А ви б не боялися? Тільки і хочуть, аби блокпост залишився у нас. Не хочуть, аби вони (військові) пішли. Всі вже звикли. Все-таки уже третій рік пішов", - пояснює мешканка Золотого Надія Піддубна.

"Ми не можемо напевне сказати, що прийдуть військові та усе завтра нормально відведуть. Богові тільки відомо, що воно буде", - каже мешканець Золотого-4 Анатолій.

Військові на позиціях теж насторожено ставляться до майбутньої передислокації, хоча і визнають, що це може запобігти новим жертвам. "Завдяки розмежуванню та відведенню військ стрілецька зброя смертельно не буде досягати позицій", - зазначає боєць Мікушин.

Натомість боєць із позивним "Вікінг" має протилежну точку зору. "У тактичному плані і стратегічному, - це програш десь там відводити війська. В якомусь іншому сенсі - переваг жодних. Сказати, що після цього вони стануть білі і пухнасті, - це треба бути дурнем, перепрошую".

Як стало відомо, нині армійці служать у звичному режимі. Речей не збирали, та й зброя напоготові, адже наказу про відхід не отримували.

"Якщо буде такий наказ вищого керівництва, ми люди військові, і змушені будемо його просто виконати", - додає військовослужбовець ЗСУ із позивним "Тренер".

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов,  "5 канал"

Попередній матеріал
"Червона зона": Світові ціни на нафту різко падають після максимального зростання
Наступний матеріал
"Нехай мама почує": Сьогодні в Україні відзначають День усиновлення

Обама та Меркель закликали якнайшвидше розпочати розведення сил на Сході

Розведення сил на Донбасі: інспектори ОБСЄ прибули на перевірку до Станиці Луганської

Бойовики зухвало порушують попередню домовленість про розведення сил в районі міста Золоте – Лисенко

СММ ОБСЄ повідомила про зухвале мінування блокпостів у Щасті та Золотому