Справа розстрілу бійців третього полку
Справа розстрілу бійців третього полку 5.ua

"Розстріляли, як в тирі": що відбувається на суді щодо вбивства 10 спецпризначенців

Розгляд справи чотирьох бойовиків, які розстріляли групу спецпризначенців 3-го полку, а п'ятьох полонили, перенесли з Бердянського суду до Кропивницького. Зробили це на прохання родичів загиблих, яким далеко було їздити на суди, через що засідання постійно відкладали

Трагедія сталася 29 липня 2014 року. 19 бійців 3-го полку спецпризначення вирушили на пошуки Юрія Шевцова, льотчика Су-25, який збили терористи. Неподалік селища Латишеве на Донеччині вони зупинилися у місцевого фермера Миколи Бутрименка. Він нагодував бійців і запропонував переночувати у нього. Сам же сказав, що йому терміново треба з'їздити у Сніжне до хворої дружини. За двадцять хвилин Бутрименко повернувся – вже не сам.

"Вони були готові до всякого, але не до такого, що людина дасть притулок, а потім так підступно здасть сепаратистам… Чому хлопці не зреагували відразу, тому що техніка була розфарбована у кольори наших ЗСУ. І дозорники подумали, що це на допомогу йдуть ЗСУ, і не було команди щодо бою", – розповідає волонтер Тимур Кобзар.

10 спецпризначенців загинули. Останнього поховали лише два місяці тому. Радисту Роману Рикалову було всього двадцять два. Усі три роки, попри експертизу ДНК, батьки не могли повірити у смерть сина.

"Це був розстріл, як в тирі, без можливості вступити у бій", – зазначає адвокат Олена Яркіна.

П'ятеро спецпризначенців потрапили до полону. Втекли лише чотири бійці, які були у дозорі. Спецпризначенці, яким удалося вижити, впізнали 27 бойовиків серед тих, хто брав участь у розстрілі. А фермера, який навів бойовиків, затримали, коли він приїхав до Маріуполя переоформлювати пенсію. Нині його судять у Запоріжжі.

"З квітня по листопад справа не слухається через неявку адвокатів. Йому тільки продовжується термін знаходження під вартою. Наступне засідання призначене на 11 листопада", – каже адвокат.

Справу ще чотирьох терористів слухають у Бердянську за заочною процедурою, оскільки обвинувачені перебувають на окупованій території. І хоча натепер невідомо, чи зможуть їх взагалі колись затримати, родичі та побратими загиблих вимагають для них найвищого покарання.

"Покарання таке, щоб присудити не 5 років, не 10 – чим більше, тим краще. Я думаю, зараз пройде суд, Донбас стане українським, куди їм йти – вони залишаться тут. У Росії вони не потрібні", – каже військовий ЗСУ.

Більшість родичів спецпризначенців живуть у Кіровоградській області. Тому адвокат клопотала у Вищому спецсуді, щоб засідання перенесли до Кропивницького. Суддя вищого спеціалізованого суду назвав рішення винятковим. Вже днями матеріали справи по чотирьох бойовиках мають передати до районного суду Кропивницького, а вже за місяць відбудеться перше засідання.

 

Юлія Божко, Сергій Михайлин, Ігор Селянінов, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Київ вшановує полеглих поліцейських, бійців НГУ та прикордонників – ФОТО

Вшанування пам'яті загиблих
/
Вшанування пам'яті загиблих
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Чого чекати від восьмого скликання і чого чекати восьмому скликанню – "Час. Підсумки дня"
Наступний матеріал
Голосування по-новому: що віщують українцям зміни до Виборчого кодексу
Loading...