5.ua

Розслідування за фактом перешкоджання діяльності журналістам «5 каналу» розпочали в Донецьку [відео]

   Журналістські посвідчення, пред’явлені кореспондентами не справили на нього враження. Директор, а також жінка, яка назвалася юристом засумнівалися у автентичности посвідчень і викликали міліцію. Коли правоохоронці прибули, журналіст «5 каналу» Юлія Божко написала заяву про перешкоджання професійній діяльності. Правоохоронці розпочали розслідування. Історія над якою працювали журналісти має стосунок до гуртОжитку місцевого училища культури: донецькі правозахисники обвинувачують керівництво у розкраданні майна, закупленого для будинку напередодні проведення Євро-2012. У навчальному закладі ці звинувачення відкидають. Зрештою директор училища від коментарів відмовився, потрапив до лікарні з підозрою на серцевий напад.

  Тетяна Ченгар, екс-комендант гуртожитку: «После меня было уволено пять или шесть человек. Уволили директора по хозяйственной части, инспектор отдела кадров, юрист, даже секретарь директора».

  Тетяна Ченгар, перший комендант гуртожитку після його реконструкції до Чемпіонату Євро-2012. Пропрацювала на посаді півроку. Розповідає - кількість привезеного обладнання не відповідала тій, що зазначена у документах. У кімнатах студентів навіть близько не було телевізорів, дзеркал, світильників. Бракувало навіть простирадл.

  Тетяна Ченгар, екс-комендант гуртожитку: «Меня вынуждали подписать акт приема материальных средств, в котором были большие расхождения. По котельной в основном были указаны вещи, которых нет. Либо они назывались по-другому, что касается общежития. Я знаю, что с сентября туда был недовезен ряд предметов, в том числе и шторы, и лампы, компьютер, зеркала. По документам это было».

  До контролюючих органів і губернатора з проханням перевірити використання бюджетних коштів у гуртожитку звернувся голова правозахисної організації Дмитро Верзілов. Ревізія виявила, що обладнання вартістю понад один мільйон гривень за рік так і не взяли на баланс. Після перевірки, в училищі провели інвентаризацію. Проте, у правозахисників виникло нове питання, чому ціни на деяку побутову техніку та меблі виявилися завищеними у кілька разів.

  Дмитро Верзілов, голова Донецької обласної правозахисної організації:«В общежитии на сегодня нет коменданта. На лицо факт коррупции. Руководство боится этого факта. Боится, что выяснится, куда имущество девается. Оно нигде не числится».

  За рік із гуртожитку за власним бажанням звільнилися три коменданти. Пояснити такі кадрові перестановки керівництво училища категорично відмовилося. Директор з юристом спочатку забороняли проводити зйомки на території. Потім почали суперечку з колишнім комендантом і правозахисником, яка завершилася викликом міліції.

  Після приїзду міліції, директор поскаржився на погане самопочуття і йому викликали швидку. За останніми даними, чоловіка шпиталізували.

  Юлія Божко, «5 канал»: «В обласному управлінні культури стверджують, що обвинуваченням у розкраданні  майна в гуртожитку не знайшли підтвердження.  Проте є претензіі особисто до директора училища-щодо організації навчального процесу. Чиновники заявили про намір розірвати з ним контракт».

  Микола Пташка, начальник управління культури Донецької ОДА: «Я должен сказать, действительно, мы имеем претензии к директору, как к руководителю. Организация учебного процесса, мы неоднократно указывали ему на это.

  Правозахисники планують звернутися до прокуратури, щоб та перевірила витрати бюджетних коштів у гуртожитку.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Донець,. «5 канал».

   

  Попередній матеріал
  На саміті Великої двадцятки не вдалося дійти згоди щодо методів вирішення сирійського конфлікту
  Наступний матеріал
  У Вінниці підвали будинків затопила вода [відео]
  Теги: