tyachiv.com.ua

Розширення повноважень поліції: У МВС підготували остаточну концепцію з 14 змінами

  Запропоновані зміни збільшать, зокрема, строки адміністративного затримання

  В Міністерстві внутрішніх справ України та Нацполіції України підготували остаточну концепцію 14 жорстких законодавчих змін щодо розширення повноважень правоохоронців, формальним приводом для яких вбивство двох патрульних поліцейських, що сталось 25 вересня в Дніпрі . Про таке повідомляє "Дзеркало тижня" з посиланням на відповідний документ Департаменту комунікацій МВС та Нацполіції.

  Запропоновані правки стосуються трьох нормативних актів: Кодексу адміністративних правопорушень (КУпАП), а також законів "Про дорожній рух" та "Про Національну поліцію".

  Так, концепція пропонує внести зміни в КУпАП, які посилять відповідальність за залишення місця ДТП, збільшать строки адміністративного затримання осіб, які вчинили адміністративне правопорушення (не більше 24 годин), удосконалять тимчасове затримання транспортних засобів, а крім того скасують норми щодо наявності двох свідків при здійсненні поліцейськими огляду водія на стан алкогольного або наркотичного сп'яніння.

  Підготовлені в МВС зміни до закону України "Про дорожній рух" встановлять обов'язок водіїв передавати, а не пред'являти правоохоронцям документи на перевірку, а також заборонять їм виходити з автомобіля без дозволу поліцейського.

  Найбільшу кількість змін концепція пропонує внести в закон "Про Національну поліцію". Пропонується, зокрема, ввести відносно українських поліцейських принцип безперервності (обов'язок правоохоронців реагувати на злочини незалежно від посади, місцезнаходження і часу доби).

  Водночас, поліцейські, які застосовують поліцейські заходи, отримують право звертатися до осіб з "обов'язковими для виконання вимогами і розпорядженнями щодо їх способу поведінки для ефективного проведення поліцейського заходу" (виключаючи злочинні вимоги).

  Пропонується ввести додаткову підставу для зупинення транспортного засобу (у зв'язку з підозрою, що водій знаходиться в стані сп'яніння або під впливом лікарських препаратів), а також удосконалити систему застосування поліцейськими спецзасобів. Передбачено, що кожна особа, до якої звернувся поліцейський, незалежно від її правового статусу, зобов'язана "неухильно виконати вимогу поліцейського, крім виконання явно злочинної вимоги або розпорядження". При цьому, особа, яка виконала вимогу або розпорядження поліцейського, має право оскаржити рішення або дії поліцейського в установленому порядку.

  Як повідомляв 5.ua, радник міністра МВС Зорян Шкіряк заявив, що презумпція правоти поліцейських – гарантія безпеки для правоохоронців.

  Попередній матеріал
  Кабмін готує список товарів, які ввозитимуть на окуповані території Донбасу
  Наступний матеріал
  У Санкт-Петербурзі будівлю українського консульства закидали кістками

  Правозахисник: Із трагедії в Дніпрі хочуть отримати преференції і проштовхнути закон, який ускладнюватиме спілкування з поліцією

  Беззахисні правоохоронці: Як вплине на реформу поліції трагедія у Дніпрі

  Шверк: Необхідно посилити відповідальність за непокору поліцейському

  Шкіряк: Найближчим часом поліцеські пройдуть тренінги, як діяти у стресових ситуаціях