Розплідник собак-вівчарів відкрили на Донеччині

  Розплідник собак-вівчарів відкрили на Донеччині. Це єдиний такий кінологічний центр на території СНД. Тренери навчають чотирилапих не лише випасати худобу, а й знаходити тварин, які заблукали. Як саме проводять тренувальні навчання бачила Юлія Божко.

  Найбільша гордість ферми – собаки Сем і Тінка, представники австралійської вівчарської породи Кеттл дог. Завдяки крові собаки Дінго, яка тече в їхніх жилах, вони можуть загіпнотизувати будь-яку тварину. Худоба просто ціпеніє від холодного погляду кеттл догів. За кілька днів у цієї пари з’являться перші цуценята.

  З отарою овець із 600 голів може впоратися навіть один чотирилапий чабан, тоді як людей для такої кількості потрібно не менше п’яти.

  Світлана Григор’єва, директор ферми: "Овцы совершенно не послушные животные, если лошади держатся в табуне, крупный рогатый скот в отаре, то овцы разбегались у нас по всем соседним деревням, нам приходилось просить детей, чтобы они нам помогали в пастьбе, тоесть побольше людей на овец".

  Дресирувати собак майже не потрібно, чабанство у них в крові. Кінолог спілкується з вихованцями як жестами, так і голосовими командами. Наприклад, коли потрібно повести отару вправо або вліво, він свистить. При цьому важливий кожний рух тренера. Неслухняних овець чотирилапим чабанам дозволяється іноді покусати за ногу.

  Гюзель Демідова, кінолог: "Ты даешь знак, показываешь рукой или свистнул, они просто по этому знаку возвращают и все, нам можно не бегать, они сами завернули и пригнали овечек".

  Нині у розпліднику п’ять порід собак, всіх привезли із Європи. У кожного пса є документ, що підтверджує вівчарський родовід. За кілька місяців ферму планують поповнити англійськими Вельш коргі кардиганами – улюбленими собачками Британської  королеви.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Донеччина "5 канал"

  Попередній матеріал
  В Італії загальнонаціональний страйк
  Наступний матеріал
  Загальнонаціональний страйк в Італії паралізував рух транспорту
  Теги: