суд у справі генерала Нацгвардії Володимира Гриняка
суд у справі генерала Нацгвардії Володимира Гриняка 5 канал

Розгін Майдану: суд обрав запобіжний захід генералу НГУ Гриняку

14 серпня цьогоріч Володимира Гриняка оголосили в розшук - той каже, що весь час перебував в АТО

У п'ятницю, 14 вересня, Печерський райсуд столиці обрав запобіжний захід для генерала Нацгвардії Володимира Гриняка. Його підозрюють у відданні наказу про силовий розгін активістів Революції Гідності на Майдані 18 лютого 2014 року, нагадує "5 канал".

Як стало відомо, прокуратура клопотала про нічний домашній арешт, однак Феміда призначила Гриняку особисте зобов'язання.

До останнього сьогодні не було відомо, чи з'явиться підозрюваний на судове засідання, оскільки протягом місяця він до 10 разів не з'являвся за викликом, а 14 серпня Володимира Гриняка було оголошено в розшук. Саме же фігурант справи заявив, що здивований власним розшуком, а увесь час перебував у зоні АТО.

За словами Гриняка, представники прокуратури також були поінформовані про те, що він перебуватиме у зоні бойових дій на сході. Про це сповістили прокурорів адвокат підозрюваного та керівництво Нацгвардії, де він перебуває на службі.

На закиди про те, чому Гриняк не приймав дзвінки на мобільному, він відповів так: сказав, що не міг користуватися мобільним зв'язком, а в АТО контролював громадську безпеку.

У прокуратурі таки визнали: мали документи про те, що Гриняк перебуває у відрядженні, та не зрозуміли, де саме. За їхніми словами, у документах було вказано лише "у зоні АТО". 

Аргументи сторін та рішення суду слухали кореспонденти "5 каналу". Більше деталей - у відео: 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Результати розслідувань справ Майдану: інфографіка від ГПУ

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Час. Підсумки дня": Ілля Пономарьов
Наступний матеріал
"Час. Підсумки дня": Денис Чернишов