5 канал

Розенко: Відкрито понад 40 справ щодо підозрюваних в організації соцвиплат несправжнім переселенцям

Наразі із припинених соціальних допомог відновили виплати приблизно 100 тис. людей, зазначив Павло Розенко

Правоохоронці порушили понад 40 кримінальних справ щодо підозрюваних в організації соціальних виплат несправжнім переселенцям. Про це в ефірі "5 каналу" в програмі "Погляд" заявив віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко.

"На сьогоднішній день, за останніми даними, порушено вже понад 40 кримінальних справ по тих людях, які або організовували ці схеми (виплат соцдопомоги несправжнім переселенцям – 5.ua), або, скажімо так, їх очолювали на різних рівнях органів місцевого самоврядування", – сказав він.

Розенко також відзначив, що серед підозрюваних є співробітники Державної міграційної служби України, місцевих управлінь соціального захисту населення і місцевих пенсійних фондів.

Віце-прем'єр-міністр також нагадав, що СБУ передала до місцевих органів самоврядування списки із 450 тис. осіб, які за даними Служби безпеки України не є вимушеними переселенцями, але тим не менше отримують у першу чергу пенсійні виплати. Розенко додав, що наразі із припинених соцдопомог відновили свої виплати приблизно 100 тис. людей.

"Тому весь цей шум, пов'язаний з тим, що уряд начебто когось там утискає або обмежує права переселенців, піднімають як правило ті, хто був причетний до цих корупційних схем і які просто втратили мільярдні прибутки", – зауважив Розенко.

Він також зауважив, що виплати мешканцям окупованих територій накопичуються й акумулюються.

Як повідомляв 5.ua, за словами віце-прем'єр-міністра Павла Розенка, щоб відновити соціальні виплати, громадянин має постійно проживати на підконтрольній Україні території, адже повернення на окуповану територію є підставою для їх припинення.

Попередній матеріал
"День хабарника": СБУ піймала на незаконному збагаченні депутата, поліціянта і двох податківців
Наступний матеріал
Бійці 28-ї мехбригади взяли під контроль Луганську ТЕС

Розенко розповів про соціальний захист вимушених переселенців - інтерв'ю

Єдиний електронний реєстр переселенців з окупованих територій запрацює до кінця літа

Журналісти дізнавалися, що робить уряд, аби відрізнити реальних переселенців від шахраїв

Електронний реєстр переселенців з'явиться найближчим часом – Рева

Тука розповів, як вирішили боротися з псевдопереселенцями

5 канал - трансляція наживо