5 канал

Жахлива непрофесійність: Розенко прокоментував заяви голови місії МВФ в Україні щодо пенсійної реформи

Павло Розенко упевнений, що розмови про підвищення пенсійного віку для українців лише шкодять проведенню пенсійної реформи у країні

Віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко поставив під сумнів професійні здібності голови місії Міжнародного валютного фонду в Україні Рона ван Родена. Про це він написав у вівторок, 18 квітня, на сторінці у Facebook. Зокрема, коментуючи статтю ван Родена на "Європейській правді" на тему реформування пенсійної системи, він зазначив, що голова місії МВФ не розуміє українських реалій.

5.uaУ свою чергу Павло Розенко в ексклюзивному коментарі для 5.UA розповів про особливості пенсійної реформи в українських реаліях та співпрацю із МВФ. За його словами, розмови про підвищення пенсійного віку шкодять проведенню реформи.

Чим більше будуть, в тому числі, представники МВФ говорити про те, що Україні треба підняти пенсійний вік, тим менше шансів для України взагалі провести будь-яку пенсійну реформу.

"Питання в наступному, що Україна підписала відповідний меморандум із МВФ. Безумовно, всі позиції в меморандумі довго обговорювалися, в тому числі напрямки пенсійного реформування. Довго обговорювалися та дискутувалися. Ми підписали цей меморандум, і я вважаю, що ми маємо, в тому числі при проведенні пенсійної реформи, рухатися в межах того, про що ми домовлялися. А постійне висування нових умов, або повернення знов дискусії, що треба Україні підняти пенсійний вік, на мій погляд лише шкодить пенсійній реформі", – розповів віце-прем'єр-міністр та додав, що чим більше будуть, в тому числі, представники МВФ, говорити про те, що Україні треба підняти пенсійний вік, тим менше шансів для України взагалі провести будь-яку пенсійну реформу.

Якраз невелика тривалість життя українців – от де виклик для української влади.

"Тому що недовіра суспільства до того, що говорить влада, внаслідок цього різко понижається, а позиція влади, Президента України, уряду країни, моя персональна є чітка однозначно – на сьогодні недоцільно і неможливо говорити про підняття пенсійного віку в Україні. І цей пункт відсутній у меморандумі з МВФ.  І тому безумовно наводити аргументи про те, що в Європі на 5 років вищий у середньому вихід на пенсію, ніж України, чи на 4 роки, 4,5 роки, безумовно можна. Безумовно, це відповідає дійсності. Але, напевно, треба для порівняння ставити показники тривалості життя українців і, ну скажімо так, мешканців Європейського Союзу. А тривалість життя українців на 10 років менша, ніж представників Європейського Союзу. І тому якраз, якщо взяти, співвідношення тривалості життя та часу виходу на пенсію, напевно, в українців не найгірша ситуація. І якраз невелика тривалість життя українців – от де виклик для української влади. І тому саме над продовженням тривалості життя українців нам треба працювати та робити відповідні реформи, щоб життя українців ставало якісним та довшим. І лише після того як буде зроблено у цьому прорив, прорив у системі охорони здоров'я, реформування, в системі надання соціальних послуг, освітніх послуг, культури, що призведе до збільшення тривалості життя, лише тоді можна буде повертатися до цих дискусій", – зазначив Павло Розенко.

Ми взагалі поховали радянську пенсійну систему у 2000-х роках і ми зараз не маємо нічого спільного з радянською пенсійною системою.

Віце-прем'єр-міністр у коментарі 5.UA зазначив, що твердження про те, що пенсійна система України сьогодні ледь не радянська, не відповідає дійсності.

"Другий аспект проведення пенсійної реформи щодо недоцільності накопичувальної пенсійної системи теж у мене викликає дуже серйозний сумнів, тому що аргументація про те, що зараз система пенсійна взагалі ледь не радянська, як написав представник МВФ, це твердження не відповідає дійсності абсолютно, тому що ми ще у 2000 році зруйнували радянську пенсійну систему. Скажімо так, ми взагалі поховали радянську пенсійну систему у 2000-х роках і ми зараз не маємо нічого спільного із радянською пенсійною системою, тому не потрібно на цих термінах спекулювати", – стверджує Розенко.

"Але безумовно проблема полягає в тому, що зруйнувавши радянську систему, ми не до кінця перейшли до європейської системи, там де присутнє в тому числі недержавне пенсійне страхування і накопичувальний рівень. І 14 років ми зволікаємо з цим процесом, слухаючи історії про те, що зараз не час, що у нас у солідарній пенсійній системі проблема, що у нас не сформувався фондовий ринок. Це призвело до того, що ми втратили 14 років і не дали шансу для наступних поколінь українців отримувати достойну пенсію.  Тому знову-таки кажу, можливість серйозного збільшення якості рівня життя пенсіонерів у майбутньому залежить від того, наскільки швидко ми запровадимо справді трирівневу систему, щоб українці могли з трьох джерел отримувати відповідні пенсійні виплати.

І знову підтверджую, що тез про те, що не треба зараз запроваджувати накопичувальну систему, немає в меморандумі з МВФ. Так, ми безумовно розуміємо, що пенсійна реформа потрібна, безумовно ми будемо і ми працюємо над нею, уряд зараз працює над нею в тому числі і спільно з представниками МВФ. Але ще і ще раз кажу, що чим більше буде лунати пропозицій про те, що треба підняти в Україні пенсійний вік, тим менше у нас шансів провести будь-яку реформу через Верховну Раду України", – додав віце-прем'єр-міністр.

Ми повинні провести пенсійну реформу в першу чергу в інтересах українців, щоб гарантувати саме українцям достойні пенсії та достойне пенсійне забезпечення і зростання пенсійних виплат українцям.

За словами Павла Розенка, при проведенні пенсійної реформи потрібно дослухатися і до думки іноземних експертів, але в першу чергу потрібно зважати на інтереси українців, щоб у подальшому Україна змогла гарантувати громадянам достойні пенсії.

"В першу чергу треба чітко розуміти, що ми проводимо пенсійну реформу не для МВФ, не для іноземних представників, і не для іноземних країн. Ми повинні провести пенсійну реформу в першу чергу в інтересах українців, щоб гарантувати саме українцям достойні пенсії та достойне пенсійне забезпечення і зростання пенсійних виплат українцям. Тому очевидно, що при проведенні пенсійної реформи ми будемо користуватися національними інтересами, безумовно використовуючи досвід, знання в тому числі міжнародних експертів, експертів МВФ. Але рішення приймати нам, і рішення буде ухвалювати наша Верховна Рада України і очевидно, що дуже не хотілося б, щоб пенсійна реформа булла похована через необачні заяви міжнародних експертів у тому числі", – підсумував віце-прем'єр-міністр Павло Розенко.

Попередній матеріал
На Великдень в ОРДЛО сталася масова бійка між бойовиками та російськими "казаками" – ІС
Наступний матеріал
Офіційні готелі Євробачення: де в Києві відпочиватимуть світові знаменитості – інфографіка
Loading...

У МВФ заявили, що Україні зарано вводити накопичувальну пенсійну систему

Мінфін планує до кінця тижня узгодити з МВФ проект пенсійної реформи

Година запитань до уряду: Гройсман розповів про концепцію пенсійної реформи та гроші від МВФ