Учора, 1 листопада, бойовики обстріляли Станицю Луганську з гранатометів, а вже сьогодні повідомили про готовність розведення. Близько 10:00 та об 11:00 найманці запустили у повітря білу сигнальну ракету.
"Я побачив білу ракету і доповів командиру. Сказали спостерігати", – розповідає боєць "Шурік".
"Ракети летіли одразу за мостом на окупованій території. Спочатку близько десятої години ранку, а потім близько одинадцятої. Це вони пропонували відвести нам війська або про свою готовність (говорили). Також нам було відомо, що там знаходились журналісти", – повідомив прес-офіцер оперативно-тактичного угруповання "Луганськ" Дмитро Горбунов.
Захисники Станиці Луганської наголошують, що жодних наказів щодо відведення не отримували, адже бойовики не дотрималися головної умови, прописаної в Мінських угодах – семиденного "режиму тиші".
"Протягом двох ночей пострілів не було, проте перед цими ночами поодинокі постріли снайпера (були). Між ними проскакували крупнокаліберні черги, прилітали ВОГи", – зазначив військовослужбовець ЗСУ із позивним "Волга".
Бійці розповідають, що на боці бойовиків відбулася ротація. У ніч проти середи, 2 листопада, місцевих найманців змінили регулярні російські війська. На місці прапора одного з так званих "казачих підрозділів", який понад два місяці висів на передових позиціях бойовиків, з'явився російський триколор.
"Спостерігали ми на тому посту, що російський прапор – то він був весь час захований, а це сьогодні його щось там показують – що він дійсно є триколор. У папахах сьогодні не було казачків "станичанских". З 11-го батальйону сьогодні ми не бачили (бойовиків), а бачили російські війська", – переконує боєць "Волга".
Кілька днів тому представники ОБСЕ на українському боці встановили камеру відеоспостереження. Таку ж мали обладнати і з супротивної сторони, однак бойовики не дозволили.
Загалом, згідно з рамковим рішенням, підписаним у Мінську ще 21 вересня, поблизу Станиці Луганської мали створити безпекову зону розміром два на два кілометри. Однак, через постійні обстріли з боку бойовиків, виконати відведення не вдається і досі.
Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, "5 канал"