Юлія Толопа
Юлія Толопа 5 канал

Росіянка з батальйону "Айдар" прийшла до посольства РФ у Києві

Нині Юлії Толопі відмовляють у наданні громадянства

Росіянці Юлії Толопі, яка від літа 2014 року зі зброєю в руках боронить Україну в зоні АТО, відмовляють у наданні громадянства. 

У Державній міграційній службі вимагають від доброволиці надати їм для цього довідку про відсутність судимостей. А щоб отримати таку, Толопі довелося б або їхати до Росії, де її вже розшукує ФСБ, або ж у Києві йти до посольства, де її також можуть арештувати, адже фактично це вже територія Російської Федерації.

Тому росіянка, яка воювала в зоні АТО, спочатку добровольцем батальйону "Айдар", а потім служила за контрактом у 58-ій мотопіхотній бригаді Збройних сил України, попросила небайдужих українців прийти підтримати її під російське посольство. Туди вона таки ризикнула піти за довідкою.

"Своєю присутністю ми гарантуємо її повернення – аж до найрадикальніших заходів. Вона там не залишиться", – зазначає учасник акції Євген Іранцев.

"Я написала заяву на отримання російського закордонного паспорта. За законом, перш ніж отримати посвідку про несудимість, я повинна відновити російський паспорт. Через два місяці мені подзвонять, тоді я вже прийду, отримаю довідку про несудимість та напишу відмову від російського громадянства. В них було відчуття, що зараз я братиму штурмом (жартує). Всі бігали, але треба щось робити і все пройшло взагалі нормально. Заява подана, все добре, будемо чекати", – каже Юлія Толопа.

У міграційній службі України відреагували на ситуацію довкола Юлії Толопи. Там пояснили, що довідку про відсутність судимостей вимагали у жінки, бо така процедура передбачена законом, і порушувати її, мовляв, вони не в змозі.

Також зазначили: росіянка має всі законні підстави для перебування в Україні. "Відповідно до законодавства України, особа, яку визнано особою, що потребує додаткового захисту, вважається такою, яка безстроково на законних підставах перебуває на території України", – йдеться в заяві відомства. 

 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Втомлені і щасливі: До Харкова із зони АТО повернулися бійці 92-ї мехбригади – фоторепортаж

Попередній матеріал
Саакашвілі оголосили в розшук, а він і досі в наметі під ВР – подробиці
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": легенда української естради Іван Попович в ефірі "5 каналу"
Loading...