НТВ

Росія відрядила на Донбас 57-й "гумконвой": в ДПСУ розповіли, що у вантажівках

Більше 400 тонн вантажу рушили до українсько-російського кордону

Росія направила на Донбас 57-му автоколону нібито з гуманітарною допомогою. Про це повідомив речник Держприкордонслужби Олег Слободян в ефірі "5 каналу".

"Сьогодні вранці Російська Федерація в односторонньому порядку здійснила оформлення так званого "гуманітарного конвою". Через російські пункти пропуску "Донецьк" та "Матвіїв-Курган" в Україну прослідували дві колони вантажівок загальною кількістю 46 автомобілів. Переважно, це продукти харчування та медикаменти. Загалом це 35 автомобілів, решта – це, фактично, автомобілі супроводження", – повідомив Слободян.

"Оскільки російська сторона вчергове порушила всі існуючі норми міжнародного законодавства і вітчизняного, які регламентують порядок направлення гуманітарних конвоїв, українська міжвідомча група не здійснювала жодних контрольних функцій, а виключно лише візуально спостерігала за оформленням", – додав він.

"Характерною особливістю цього "гумконвою" було те, що автомобілі уже вкотре їхали напівпорожні. Це в черговий раз підтверджує декларативність цього "гумконвою" і, власне популізм цієї акції", – додали у ДПСУ.

Зазначимо, що у російському МНС стверджують, що основна частина вантажу – це продукти харчування та медикаменти. Загалом це – 400 тонн "допомоги".

Нагадаємо, за даними розвідки, Росія не припиняє постачати бойовикам техніку та озброєння. У жовтні до Іловайська з Росії перекинули танки та "Гради".

Як відомо, 56-й гумконвой від Росії прибув на Донбас наприкінці вересня.

Попередній матеріал
Керрі назвав найскладнішу дипломатичну проблему з часів Другої світової
Наступний матеріал
На кордоні з Польщею утворились величезні черги: чатують більше 1 тисячі авто

Розвідка: До Іловайська з Росії перекинули танки та "Гради"

Росія продовжує перекидати на Донбас війська та техніку – розвідка

У ДПСУ сказали, що перевозить російський "гумконвой"

Росія відправила на окупований Донбас вже 56-й "гумконвой"