Роковини боїв за Дебальцеве
Роковини боїв за Дебальцеве 5 канал

Роковини боїв за Дебальцеве: що розповіли учасники подій зими 2015 року

Читайте по-русски
Частину музейного простору відвели для експозиції про війну на сході України

Бої за Дебальцевський плацдарм згадували у Музеї історії України у Другій світовій війні. Сюди прийшли учасники подій зими 2015-го року й родичі загиблих бійців.

Бої за Дебальцевський плацдарм Юрій Красноармійський зі своїми побратимами зустрів одним із перших. Блокпост із назвою "Балу", який захищали бійці, був розташований на південний схід від Дебальцевого. Коли терористи розпочали свої атаки – військовослужбовці опинилися в оточенні.

"Вирішили виходити самі, пішки, зібрались і пішли. Залишилося 10-ро людей, які перестрілку робили, щоб сепари розуміли, що ми сидимо на одному місці, ніде не йдемо, а хлопці під ранок нас доганяли", – каже військовослужбовець Юрій Красноармійський.

Блокпост отримав свою назву на честь капітана ЗСУ Ільгара Багірова, який мав позивний "Балу". Після його смерті 1 жовтня 2014-го побратими почали називати його іменем блокпост, який разом захищали. Про оборону цієї позиції і розповідає фільм "Перехрестя Балу", який демонструють у Музеї історії України в Другій світовій війні на річницю дебальцевських боїв.

"Потрібні ці фільми для українців. Тим паче для нашого підростаючого покоління, бо вони виховують в дітях той дух патріотизму і також зберігають пам'ять про ті події, які були, що не потрібно і не можна забувати", – розповідає вдова Ільгара Багірова Тетяна.

Роковини боїв за Дебальцеве
Роковини боїв за Дебальцеве5 канал

Серед глядачів фільму – курсанти військових навчальних закладів і військовослужбовці, серед яких чимало ветеранів тих зимових боїв.

Частину музейного простору відвели для експозиції про війну на сході України.

Експонати, присвячені обороні дебальцевського плацдарму – одна з головних складових експозиції про війну на Донбасі. Тут одяг українських бійців, їхні відзнаки, особисті речі. На багатьох – ушкодження, отримані внаслідок тих боїв.

Роковини боїв за Дебальцеве
Роковини боїв за Дебальцеве5 канал

Активні бої за Дебальцеве та навколишні населені пункти тривали від 21 січня до 18 лютого 2015 року. Тоді підрозділи ЗСУ залишили місто, але уникнули оточення численнішими силами ворога.

Петро Троць, Михайло Третяк, "5 канал"

Попередній матеріал
Рух до миру під канонаду російської артилерії: як далеко готова зайти українська влада у спробах "замирення" ворога – "ІнфоДень"
Наступний матеріал
"Небесну Сотню, Господи, прийми": як Героїв Майдану вшановують у Львові
Loading...

"5 канал" покаже фільм "Висота 307.5" про гарячі події січня 2015 року біля Дебальцевого – трейлер

Рідні більш не почують "мамо, я повернувся!": у Кривому Розі вшанували загиблих захисників Дебальцевого

Пам'ятати про подвиг: у кафедральному соборі Миколаєва вшанували пам'ять героїв Дебальцевого