пікет посольства РФ 5.ua

Родичі зниклих у Криму людей влаштували пікет під посольством РФ

Лише за 2 роки окупаційного режиму в Криму зникли понад 20 кримських татар

Близько двох десятків людей прийшли на мирну акцію, тримаючи у руках таблички із іменами викрадених громадян. Лише за 2 роки окупаційного режиму в Криму зникли понад два десятки кримських татар, які відкрито заявляли про небажання бути під владою Росії. Дев’ятьох активістів знайшли мертвими. Інших, кажуть пікетувальники, шукати в Криму не особливо беруться. Викрадення тривають і досі.

Тому такими акціями кримські татари хочуть привернути якомога більше уваги громадськості та міжнародних правозахисників, щоб пришвидшити пошуки. Обіцяють проводити такі мітинги щомісяця 25 числа. Саме 25 травня цього року у Бахчисараї безвісти зник 30-річний активіст, член Всесвітнього комітету кримських татар Ервін Ібрагімов.

"Виходимо на вулиці та повідомляємо ім’я та прізвище тих, хто зникає. Зникає кожного місяця на території окупованого Криму. Ми сподіваємося на швидку реакцію Президента та міністерства закордонних справ і їх ноти протесту до РФ", – розповів колишній політв'язень Геннадій Афанасьєв.

"Лише громадський вплив може зрушити закритість і неготовність Росії реагувати, взаємодіяти з міжнародними організаціями. І ми дуже стривожені ситуацією з кримськими татарами, тому що когось із них викрадають, переслідують просто за мирне висловлення своєї громадянської позиції", – сказала речниця міжнародної правозахисної організації Amnesty International Марія Гурєва.

Попередній матеріал
ООН відмовилася від евакуації поранених зі східного Алеппо, звинувативши у цьому всі сторони
Наступний матеріал
Переміщення флоту РФ може мати на меті посилення бомбардувань Алеппо – Столтенберг

Журналісти пікетують посольство РФ у Києві

Активісти пікетують посольство РФ у Києві: почепили на паркан білі стрічки