Різдво – одне з найбільших християнських свят. У християн західного обряду Різдво – 25 грудня. 7 січня відзначають українські православні церкви. Про це йдеться у матеріалі програми "Небайдужа" на "5 каналі".
Більшість євангельських християн – Єрусалимська, Сербська, Грузинська православні церкви, стародавні монастирі на Афоні, а також християни східного обряду та греко-католики.
Історія свята
За біблійною оповідкою, цього дня у Вифлеємі у хліві Діва Марія народила Ісуса Христа. Першими, хто привітав новонародженого, були пастухи. Пізніше до немовляти прийшли волхви – мудреці зі сходу.

Що приготувати
Святвечір – останній день різдвяного посту. Традиційно цього дня можна було їсти тільки так зване сочиво – розмочені зерна пшениці з медом та фруктами. На вечерю родина готує 12 пісних страв – за кількістю 12 апостолів, послідовників Різдва.
Серед наїдків – вареники, борщ, пампушки. Найголовніша страва – кутя.
Під скатертину підкладають жмути сіна, що символізує народження Христа в яслах.

Як святкують
Невід’ємним атрибутом святкування Різдва в Україні є колядки, в яких славлять новонародженого Христа. Колядники йдуть від хати до хати, сповіщаючи благу звістку – народження Божого дитяти.
У всіх храмах відбувалася святкова різдвяна літургія. Давнім звичаєм є виступи з вертепом. Вертеп – це пересувний ляльковий театр, в якому показували спектаклі на тему Різдва.
Незаміжні дівчата в різдвяну ніч ворожать.
Також українці влаштовують колядування. Люди розносять по домівках кутю і співають пісень, а господарі нагороджують колядників грошима і солодощами.
Одне одного люди вітають словами: "Христос народився, славімо його!".

Дивіться також колядки у виконанні співачки Марії Бурмаки:
Як повідомляв 5.UA, Епіфаній розповів про спільне святкування Різдва 25 грудня.