Рівень підготовки ОВК до виборів перевіряють активісти Європатруля [відео]

  Рівень підготовки окружних виборчих комісій до жовтневого волевиявлення узялися перевіряти активісти Європатруля. Громадські інспектори без попередження завітали до кількох столичних ОВК. Цікавилися, чи знають члени комісій виборче законодавство та чи мають належне устаткування.

  Каска - єдина відзнака активістів Європатруля. Озброївшись нею, журналіст Микола Воробйов йде інспектувати окружні виборчі комісії столиці.

  Микола Воробйов, активіст громадської кампанії «Євро-патруль»: "До виборів в Україні залишається 37 днів. Сьогодні Європатруль буде інспектувати готовність ОВК до виборчого процесу".

  У пошуках голови 221-ї виборчої комісії Києва Микола блукає темними коридорами приміщення.

  Микола Воробйов, активіст громадської кампанії «Євро-патруль»: "Це Європатруль. У нас є перелік, який у вас має бути, починаючи від державного прапора, і закінчуючи автомобілем".
   
  Працівниця ОВК: "Так, державний прапор в нас є, і легковий автомобіль також є".

  У переліку необхідного інвертаря столи, стільці, комп’ютери, телефони, факс, ксерокс тощо. Переконатися в укомплектованості офісу комісії активістові недостатньо. Вирішив перевіряти знання членів окружкомів.

  Людмила Гринчук, член ОВК №221 м. Києва: "Я знаю свої обов’язки. Я з 2000-го року працюю в ТВК. З 2010-го року в ОВК. А чому ви всі так на мене напали? Який принцип вашої роботи, ви завжди так нахабно вриваєтеся?"

  Микола Воробйов, активіст громадської кампанії «Євро-патруль»: "Да, ми робимо неочікувано. Ну я не сказав би, що ми вриваємося. Це наше право, ось так".

  Члени 212-ї виборчої комісії розповісти про свої обов’язки погодилися. Щоправда, вирішили їх зацитувати з посібника.

  Працівник ОВК: "Кожен член має мати з собою закон. Тому ми, керуючись законом, можемо визначити всі обов’язки і права".

  Натомість, голова окружкому - підказками не користується. І навіть демонструє усе необхідне для роботи.

  Голова ОВК: "Вогнегасник є. У нас ще є аптечка. Будь-ласка!"

  Проте в цієї ОВК - інший клопіт. Члени комісії ніяк не можуть зібратися разом - бо більшість не визнає голову окружкому.

  Юрій Шевчук, голова ОВК №212 м. Києва: "От, вчора повинне було відбутися в 16 годин засідання комісії. Воно не відбулося, тому що 12 представників не прийшли".

  Чи стане комісія до роботи - Європатруль пообіцяв перевірити пізніше. А поки - інспектуватиме оснащення решти окружкомів. 

  Людмила Голоднік та Ян Доброносов, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Кравчук вважає закон про криміналізацію наклепу провокацією [відео]
  Наступний матеріал
  Британський тиждень моди відвідала несправжня Єлизавета ІІ [відео]
  Теги: