Рятувальники визволили двох лебедів, які замерзали в озері (РЕПОРТАЖ)

  Унікальну операцію провели львівські рятувальники. З льодового полону вони врятували двох лебедів. За словами очевидців птахи від холоду були безпорадними і поступову примерзали до криги. Спецоперація тривала близько півгодини.
  Озерце, яке облюбували лебеді, розташоване серед житлового кварталу. Оселилася пара тут ще із весни. Тутешнім мешканцям припало до душі таке сусідство. Вони разом з жеківцями підгодовували птахів, а от убезпечити від зими не встигли. Перші морози закували озеро у лід разом із птахами.

  Зимове обійсття птахам комунальники не зробили. Місцеві мешканці зверталися до всіх міських служб, щоб урятувати пернатих. Відгукнулися МНСники, хоча і зізнаюються, рятувати таких птахів їм довелося вперше. Тепер вони житимуть на території підрозділу МНСників, де є озеро, і де врешті їм змайструють будиночок для зимівлі. Та й досвід догляду за лебедями виявляється у рятувальників є. Років зо п`ять у цьому озері вже жила пара.

  Павло Савостін, начальник загону технічної служби ГУ МНС України у Львівській області: "Будем планувати робити для них тимчасове пристанище, щоб вони могли там перебути, тобто особовий склад їх буде пильнувати, думаю на ніч будемо забирати їх в тепле приміщення, а на протязі дня самі розумієте, що то птиця яка любе воду і відповідно буде ближче до води".

  Іван Копровський, командир відділення: "Вміємо, знаємо в нас тут була вже пара лебедів, ми їх постоянно годували, вони підходили до рук в нас з рук їли, брали крихти,...ну лебеді їдять хліб давали, остатки їжі давали, пшеницю мали  в запасі корми що начальство давало то давали все".

  Люди, котрі підгодовували лебедів кажуть: такі проблеми бувають чи не щозими. На їхньому озерці постійно осідають ці птахи. Проблема у тому, що давно треба було б спорудити якусь домівку для зимівлі.

  МНСники кажуть, якщо не знайдеться господар для птахів, їх напризволяще не залишать. До весни вони можуть жити на водоймі пожежної частини.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львів, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.94Мб)
  Попередній матеріал
  У США відзначають День подяки
  Наступний матеріал
  Борис Патону - 90 (РЕПОРТАЖ)
  Теги:
  Loading...