Борис Патону - 90 (РЕПОРТАЖ)

  90-річчя святкує сьогодні видатний український вчений, винахідник, чільник Національної академії наук Борис Патон. А разом з ним - і всі науковці. Адже в День народження Бориса Євгеновича була заснована і сама Академія. Дітище Вернадського Патон очолює з 1962 року.
  Борис патон святкує свій 90-річний ювілей разом з Національною академією наук, яку очолює. В День народження видатного українського вченого був заснований і сам заклад. Сьогодні у найважливішому науковому центрі країни ніде яблуку впасти. Відвідувачі, серед яких були й найвищі чини, і науковці, і просто прихильники, приходили не з поржніми руками. Борис Євгенович увагою зворушений.

  Борис Патон, президент НАНУ: "Найбільше зворушило те, що сьогодні прийшли дуже багато людей, яких я люблю та поважаю. Вони мені бажали здоровя та процвітання, а я їм навзаєм".

  Усе життя Борис Патон впевнено крокує стежкою, яку проклав його батько - Євген Оскарович - засновник вітчизняної школи зварювання металів. Дослідження та винаходи Бориса Патона застосовуються в багатьох галузях. Від космонавтики та створення ракетно-космічних комплексів до хірургії.

  Андрій Гужій, колега: "Дивує та простота, яка межухє з геніальністю. Він не грається в науку, не є ментором, а на засіданні задає питання, аби не думали, що він все знає".

  Складно перерахувати не лише науковий доробок вченого, а й усі відзнаки, які він отримував у різні часи. Саме він 400 разів викрикував "Еврика!", бо відкривав щось нове й писав про це тисячі наукових статей. Саме він став першим Героєм України. Він завжди веде першість.

  Юрій Єхануров, міністр оборони України: "Ім`я Патона - це був перший напівавтомат, який був у нас на заводі поблизу заводу Патону. Нам вони його поставили поза чергою. Я як міністр оборони прийшов привітати нашого маршала".

  Сьогоднішні святкування подвійного ювілею для науковців були неформальними. Весь офіціоз відклали до 1 грудня - в палаці "Україна". Тоді 90-річчя Національної академії наук відсвяткують з розмахом.

  Леся Головата, Владислав Калінін, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.56Мб)
  Попередній матеріал
  Рятувальники визволили двох лебедів, які замерзали в озері (РЕПОРТАЖ)
  Наступний матеріал
  Виставу Жолдака про Голодомор транслюватимуть по ТБ
  Теги:
  Loading...