Ретро-кабріолет ЗІМ-Фаетон відновили у Дніпропетровську

  Автомобіль вражає своєю розкішшю - сидіння обтягнуті натуральною шкірою, салон оздоблений ясенем. Саме через надмірну розкіш у п`ятдесяті роки Сталін особисто заборонив запускати це авто у серійне виробництво.

  Кабріолет ЗІМ-Фаетон зразка 1950 року- єдиний у світі. Таких моделей встигли зробити лише дві. Сталін вирішив, що для повоєнного часу машина надто розкішна і пафосна, та наказав не пускати кабріолет у серійне виробництва. А готові машини - знищити.

  Реставратор Петро Могильников разом із однодумцями збирав авто буквально з нуля - за фотографіями та кресленнями, які знайшов в архіві заводу імені Молотова. Розповідає – робота тривала три з половиною роки та коштувала не один десяток тисяч доларів. Тепер чоловік обкатує унікальне авто дорогами міста. 

  Петро Могильников, реставратор: "Ну, скорость, до ста километров он разгоняется. Единственное, на этой скорости комфорт теряется. На этой машине хочется ездить медленно, вальяжно, чтобы ее могли рассмотреть".

  Розглядають якісно відреставроване авто чимало водіїв. Але особливу увагу звертають працівники ДАІ.

  Петро Могильников, реставратор: "Заезжаем на заправку заправиться, а за нами заезжает несколько машин, но не заправляться, а пока мы заправляемся, они фотографируються, смотрят, спрашивают… Ни один пост ГАИ без остановки не проходим".

  Керувати такою машиною - завдання не з простих, кажуть реставратори. Адже реконструкція автомобіля не передбачає зручностей для водія. 

  Володимир, водій ретроавтомобіля: "Машина предназначалась для хозяина и пассажира. А вот водителю здесь неудобно. Требуется ниже среднего роста водитель, т.к. расстояние между рулевым колесом и спинкой — очень маленькое".

  За унікальну машину реставраторам уже пропонували двісті тисяч доларів. Однак ті кажуть - продавати кабріолет поки що не збираються. 

  Марія Вяткіна, Андрій Ковбаса, Дніпропетровськ, 5 канал

  Попередній матеріал
  День ветеранів святкують у Київському зоопарку
  Наступний матеріал
  Астронавти терміново евакуювалися з МКС
  Теги: