Репортаж з наркодиспансеру. День боротьби наркоманією [відео]

  Сьогодні - Міжнародний день боротьби із вживанням наркотиків та їх розповсюдженням. Єдиний в Україні державний центр реабілітації наркоманів працює у Дніпропетровську. Це заклад, де є відділення для неповнолітніх наркозалежних. Тепер там лікуються понад два десятки дітей. Удесятеро більше - чекають, коли з`явиться вільне місце.

  Ксенії лише 17. Наркозалежною стала три роки тому.

  Її доля - типового безбатченка. Інтернат, вулиця, крадіжки, перша цигарка з дурман-зіллям. 

  Ксенія, наркозалежна: "Очень трудно вылезти с этой ямы, в которой ты была. У меня уже такие были белочки и все. Мне очень сильно было плохо, я не знала, что мне делать, от меня все родные одвернулись".

  У державному реабілітаційному центрі позбавляють залежності переважно психотерапією. Препарати майже не використовують. Лікування триває від шести місяців до року. 

  Андрій Шаповалов, завідувач Дніпропетровського обласного наркологічного диспансеру: "Дети не выпадают не из учебы, не с социума, не из медикаментозного сопровождения, они находяться в програмне и получают в полную помощь".

  Одночасно у диспансері перебувають більше двадцяти юних наркозалежних. Ще майже двісті очікують своєї черги на лікування. Фахівці кажуть, за статистикою, чим раніше дитина отримує медичну допомогу, тим швидше вона позбавляється нездорової залежності. 

  Андрій Шаповалов, завідувач Дніпропетровського обласного наркологічного диспансеру: "Тот штат, который мы имеем, люди, которые способны помочь этим детям, их не так много, эта работа очень сложная, ее надо любить. Если сюда поместить 100 человек, не будет результата, ведь 25 человек это и так много, потому что за всеми 25 не всегда уследишь, Нет смысла расширять наш 25 коечный фонд, есть смысл открывать подобные центры, чтоб помогать детям".

  Фахівці кажуть, за шість років роботи реабілітаційного центру - кількість малолітніх наркозалежних у місті знизилася у два з половиною рази.

  Марія Вяткіна, Андрій Ковбаса, Дніпропетровськ, 5 канал


  Попередній матеріал
  Хресною ходою відзначили 10-ту річницю візиту до України Івана Павла ІІ [відео]
  Наступний матеріал
  Фестиваль ковальського мистецтва на Закарпатті [відео]
  Теги: