Фестиваль ковальського мистецтва на Закарпатті [відео]

  Фестиваль ковальського мистецтва і народних промислів "Гамора-2011" триває на Закарпатті. Традиційно найкращі майстри України приїздять до ЛисИчевого, де працює єдина в Європі водяна кузня-музей. Цьогоріч ковалі гуртом візьмуться за виготовлення борони.

  11-ти річний Юрко із Закарпаття - наймолодший учасник фестивалю ковальського мистецтва. Він допомагає батькові клепати штирі для нової борони.

  Загалом на ковальський фестиваль з`їхалися більше трьох дестяків любителів вогню, повітря і заліза. Усі разом працюють над одним знаряддям - бороною. Не надто творча робота, вважають самі ковалі, але необхідна.

  Машина на фестивалі таки є. І саме вона зібрала таку велику компанію ковалів. Єдина в Європі майже двовікова водяна гамора - саме так називали кузню за часів Австо-Угорщини - діє на ковалів магічно. 

  Справжніх ковалів залишається дедалі менше, нарікають майстри. Щоби ремесло не пішло в небуття, у Лисичеві створили ковальську школу.

  Поруч із ковалями на фестивалі традиційно працювали й майстри з ткацтва та гончарства. Усі охочі могли взяти участь у майстер-класах і отримати в подарунок власноруч виготовлені вироби.

  Світлана Максимова, Микола Скунць, 5 канал, Закарпаття


  Попередній матеріал
  Репортаж з наркодиспансеру. День боротьби наркоманією [відео]
  Наступний матеріал
  Китай: щонайменше 100 дітей отруїлися хлорним газом
  Теги: