5.ua

Ремонтники під захистом бійців 59-ї мотопіхотної бригади відновлюють опори ЛЕП

Відносне затишшя сьогодні зберігалося на Луганському напрямку. Там поблизу селища Золоте, в так званій сірій зоні, ремонтники нині відновлюють опори ліній електропередач. За домовленостями, щоби живити українські мирні території, мають підключитися до підстанції, підконтрольної бойовикам. А оберігають ремонтників у сірій зоні вояки 59-ї мотопіхотної бригади. Повз позиції ворожих снайперів до них навідалися журналісти "5 каналу"

Дістатися крайнього українського опорного пункту неподалік Золотого можна лише на шаленій швидкості. Дорога проходить поблизу лінії розмежування і прострілюється ворожими снайперами. Військові кажуть – з того боку працюють професіонали. 

Поблизу цього опорного пункту вже другий день триває ремонт електромереж. Енергетики відновлюють їх, щоб згодом запустити великі підприємства, які розташовані на контрольованій Україною території. Ремонтникам потрібно з'єднати перебиті у сірій зоні дроти та підключитися до підстанції, яка перебуває під контролем бойовиків.

Безпекою енергетиків опікуються військові 59-ї мотопіхотної бригади. Перед тим як допустити ремонтників до робіт, кожну ділянку бійці ретельно перевіряють на наявність вибухових пристроїв. За кілька днів сапери знайшли та знешкодили тут чотири закладки.

За перебігом робіт з обох боків лінії розмежування спостерігають представники ОБСЄ. За присутності міжнародних спостерігачів на позиціях тихо. Проте під приціли бойовиків потрапляє сусідній опорний пункт.

Військові не виключають провокації з боку терористів під час проведення ремонтних робіт. Через те підсилили контроль на цій ділянці фронту. Завершити відновлення електромереж планують за 2 тижні. 

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, "5 канал"

Попередній матеріал
МЗС підготувало на розгляд Ради безпеки заяву із засудженням дій РФ щодо позбавлення окупованого Криму автономії
Наступний матеріал
Держдеп прокоментував слова Байдена про диктатора Путіна

Біля Золотого родина переселенців підірвалась на розтяжці

Поблизу "Золотого" бойовики обстріляли прикордонників

Україна розглядає можливість відкриття нового КПП замість Золотого – Тука

Бійці 59-ї мотопіхотної бригади на захисті Золотого

У США відбулась церемонія вручення "Золотого глобуса"

5 канал - трансляція наживо