Рейтинг "ворогів преси" від незалежної медіа-профспілки

  Хто з політиків якнайбільше тиснув на журналістів упродовж минулого року? Імена назвав Інститут масової інформації разом із незалежною медіа-профспілкою. Перелік так званих "ворогів преси" відкриває київський міський голова Леонід Черновецький. Йому закидають втручання в редакційну політику комунальних ЗМІ та закритість столичної влади.
  Другу позицію через погрози та тиск на місцевих журналістів здобув міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко.

  На третій щаблині - депутат-бютівець Антон Яценко: саме йому належить ідея відновити кримінальну вдповідальність журналістів за наклеп.

  Четверта позиція за міським головою Слов’янська, що на Донеччині. Валентин Рибачук запровадив суворі правила акредитації до міської ради, яка зокрема передбачає обшук журналістів.

  За тиск на керівника Харківської ОДТРК на 5 місці опинився тамтешній міський голова Михайло Добкін.

  Другу п’ятріку відкриває міський голова Львова Андрій Садовий: журналісти газети "Ратуша" пов’язують тиск на своє видання із серією критичних публікацій проти Садового.

  Сьомий - міський голова Ладижина Вінницької області Валерій Коломойцев - він відомий значиними грошовими позовами проти місцевих газет.

  Слідом за ним - лідер соціалістів Олександр Мороз - на його карбі також численні судовІ претензії до друкованих та інтернет-ЗМІ.

  Також за судову тяганину із виданнями дев’яту позицію посів Віктор Суботін.

  Замикає перелік депутат Рівненської облради Мирослав Семанів: він судиться із телекомпанією Рівне-1 за висловлювання, які зробив запрошений до прямого ефіру гість.

  До рейтингу не потрапили власники ЗМІ. Експерти пояснюють, через те, що відстежити їхній вплив непросто.

  Вікторія Сюмар, директор Інституту масововї інформації: "Дуже багато, власне, проблем, пов’язаних із внутрішньоредакційним тиском. Це те, що раніше існувало, але зараз стає основною формою цензури. Це дуже часто втручання власників в інформаційну політику".
  Попередній матеріал
  У Єгипті загинула віце-губернатор Миколаївської області
  Наступний матеріал
  Російські бомбардувальники залітали у межі, які контролюють війська НАТО,- Ейнсворт
  Теги:
  Loading...