5.ua

Реформування ЖЕКів: куди поділися гроші? [відео]

  Заруч

   Сумлінні громадяни платили за комірне наперед, а тепер, уже рік, не можуть домогтися, щоби їхні квитанції передали новому ЖЕКу.

  Мешканець Дніпропетровська: "Крадуть наши деньги, конечно, крадуть наши деньги".

  Олег Соболєв бідкається: настільки боїться боргів, що платить за комунальні послуги наперед. Утім нещодавно виявив, що його будинок нині обслуговує вже новий ЖЕК. І ця установа тепер надсилає платіжки про те, що у чоловіка борги.

  Олег Соболєв, мешканець житлового масиву «Тополя-1»: "КЖЕП 36 выставил мне долг, а я платил в 13-й, я даже не знал, что мы перешли в другой ЖЕК. Выставил мне долг, зная, что у меня есть переплата. Я пошел разбираться, мне сказали, что 13-й ЖЕК уже ликвидирован, сейчас 36-й ЖЕК".

  Тож тепер мешканці побоюються, що їм за комірне доведеться сплачувати вдруге.

  Людмила Василенко, мешканка житлового масиву «Тополя-1»: "Они специально заметают следы, люди походят, походят, набъют себе шишку не одну, плюнут и все".

  У новому комунальному підприємстві, яке працює з першого липня, кажуть: гроші від попередників не отримували, а переплачені кошти, ті, вже витратили. Не кажуть і про те, скільки мешканців стали заручниками цієї ситуації, та про загальну суму переплати.

  Олександра Крамарева, головний інженер КП «Жилсервіс-2»: "Переплаты нигде не деваюся. В доме 36 квартир, из них платит 15, остальные не платят, но ЖЕКу надо заплатить налоги: на землю, НДС, призвести работу, дворнику заплатить".

  Комунальні чиновники ж придумали вихід із ситуації:

  Владислав Грицай, заст., начальника житлового управління дніпропетровської у місті ради: "Если жители заплатять свои задолженности свои перед тем предприятием, которое уже не существует, то тога ликвидатор сможет погасить и переплаты. Когда началась ликвидация предприятий, то нове предприятия они не стали правоприемниками преыдущих предприяти".

  Юристи ж радять таким обіцянкам не вірити, а йти до суду.

  Олег Бовкун, юрист: "Если предприятие не передало денежные средства, которые люди перечислили, то нужно предъявлять иск к тому предприятию, которое от них получало деньги".

  Тим часом самІ мешканці кажуть: бойкотуватимуть нові рахунки, доки новий ЖЕК не визнає переплати.

  Марія Вяткіна, Андрій Ковбаса, Дніпропетровськ, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Азаров шукає шляхи взаємодії з ЄС та МС [відео]
  Наступний матеріал
  Над Перу пронісся сніговий шторм
  Теги: