mediarnbo.org

Речниця Кучми: Реалізація рамкового рішення буде продовжена, але відвід сил відбудеться тільки на певних умовах

  На 7 жовтня заплановане відведення в Петровському, а 9 жовтня – у Станиці Луганській. Бойовики згодні на розведення сил поблизу Петрівського

  Реалізація рамкового рішення буде продовжена, але відвід відбудеться тільки за умови відсутності обстрілів, одночасному відведенні з протилежного боку і під контролем СММ ОБСЄ. Про таке на своїй сторінці у Facebook написала речниця Кучми Дарка Оліфер. 

  "Ключове питання сьогоднішнього порядку денного Тристоронньої контактної групи – порушення режиму припинення вогню. Представники ОРДЛО продовжують обстріли, в тому числі і на ділянках, де має відбутися розведення сил і засобів – Станиці Луганській і Петровському. Зокрема, 30 вересня і 3 жовтня 2016 р. Петрівське було обстріляно з гранатометів; в період з 22 вересня по 4 жовтня 2016 р. Станиця Луганська була обстріляна 18 разів. Слід зазначити, що обстріли відбуваються вночі, коли ситуацію не контролює СММ ОБСЄ. У той же час Україна послідовно виконує взяті на себе зобов'язання по виконанню і даного рішення, і всього комплексу Мінських угод. Саме тому реалізація рамкового рішення буде продовжена: 7 жовтня відведення відбуватиметься в Петровському, а 9 жовтня – у Станиці Луганській", – написала Оліфер.

  Окрім того, вона наголосила: "Особливо наголошую: відвід відбудеться тільки за умови відсутності обстрілів, одночасному відведенні з протилежного боку і під контролем СММ ОБСЄ".

  Окрім того, окремо Україна порушила питання про незаконне утримання в СІЗО Москви українського журналіста Романа Сущенка.

  Бойовики заявили про готовність до розведення сил поблизу Петрівського "в разі відсутності порушень". Про таке повідомляє УНІАН з посиланням на прес-секретар представника бойовиків в Контактній групі Пушиліна Вікторію Талакіну.

  Як повідомляв 5.ua, сьогодні Ірина Геращенко за підсумками переговорів у Мінську повідомила, що представники ОРДЛО визнали, що в їхніх списках на амністію є непричетні до конфлікту на Донбасі особи.

  Попередній матеріал
  У Чернівецькій області після весіль отруїлися 35 людей
  Наступний матеріал
  Переговори в Мінську: Україна жорстко поставила питання про "праймеріз" на окупованих територіях Донбасу

  Речник штабу АТО розповів, що відбувається на третьому пункті відведення сторін в межах рамкової угоди

  Штаб АТО: По балці Кошарній на Луганщині окупанти цілили з танку

  Фурса пояснив, чому в Україні десятки років існує мораторій на продаж землі

  Клімкін: Український консул має зустрітися із заґратованим журналістом Сущенком вже сьогодні

  ГУР: на Донбасі кілька бойовиків підірвалися на міні

  Розведення сторін у Золотому фактично завершено – ГУР