Реабілітація наркозалежних - самотужки [відео]

  За статистикою, через відсутність соціальної адаптації третина пацієнтів наркодиспансерів знову вживають зілля. Тож громадські діячі самотужки створюють заклади реабілітації, та запевняють - серед їхніх відвідувачів до старого життя повертаються лише одиниці.

  У цьому двокімнатному будинку на околиці Києва знайшли прихисток десятеро чоловіків. Усі вони - колишні наркозалежні. Після центру реабілітації подітися їм більше не було куди.

  Антон Баринов, завідувач будинку соціальної адаптації: "Мы сами всего добиваемся, ищем работу, учимся работать, зарабатывать деньги. Мы на полном самообеспечении".

  Хатні обов’язки розділили між собою. Самі прибирають, прасують, готують. 

  Мешканець центру: "Ребятам, которые придут с работы, мы готовим картошку".

  Ідея створення будинку соціальної адаптації належить громадській організації "Перемога у твоїх руках". За рік існування перші, вільні від наркотиків кроки тут зробили 19 чоловіків. Артем - один із старожилів. Уперше вколовся у дванадцять.

  Артем: "В аптеках это всё легко, доступно. Надо было показато вены, ну что вот, да, я колюсь. Я беру себе, я не милиционер".
   
  Журналіст: "Тобто дитина в 12 років може придбати наркотики в аптеці?"

  Артем: "Да, конечно".

  Дістати наркотики в Україні - не складно. Так уважають 15 відсотків підлітків, опитаних соціологами  інституту Яременка. Серед ста тисяч українців, які стоять на обліку в наркодиспансерах, половина спробувала заборонений препарат ще в школі. Вони зізнаються, позбутися залежності - це ще не перемога.

  Ірина Спіріна, психіатр: "Пролечили, провели детосикацию, выписали. Он же обратно попадает в ту же среду. И в той же среде начинается всё с самого начала".

  Олександр: "Тут нема высокомерия. Тут взаимопонимание. У каждого человека своё горе. И мы делимся этим".

  Олександр у будинку соціальної адаптації оселився півроку тому. Каже, саме підтримка товаришів допомагає забути про минуле життя. Бо до згубної звички повертався не раз. Попри ефективність таких установ, їх в Україні одиниці. Усі - заснували активісти. Держава навіть місцями у наркодиспансерах забезпечити не може, нарікає президент асоціації "Альтернатива".

  Владислав Сова, президент Асоціації реабілітаційних центрів для наркозалежних "Альтернатива": "Ассоциация объединяет 168 реабилитационных центров. При этом, если взять те центры, которые действительно функционируют и оказывают профессиональную помощь, то их неберётся не больше 20-ти".

  Відтак, мешканці цього будинку радіють з того, що мають. На тимчасові умови життя не скаржаться. Хоча на кожного припадає лише 4 квадрати житлової площі. Ба більше, вони знайшли навіть місце для безпритульної кішки Шили.

  Мешканець центру: "Снимает 5 канал, видишь. Сегодня будут коты твои смотреть новости и увидят тебя".

  Людмила Голоднік та Віктор Сніжко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Працівники Лаври просять поновити Лісничу на посаді директора
  Наступний матеріал
  Києво-Печерська "війна музейників" [відео]
  Теги: