Працівники Лаври просять поновити Лісничу на посаді директора

  "Війною музейників" називають експерти ситуацію зі звільненням директорів заповідника Києво-Печерська Лавра. За два роки своїх посад позбулися три керівники. Остання - Вікторія Ліснича - рішення називає незаконним і збирається позиватися до суду на Мінкульт. Тим часом, новопризначена керівниця, Наталія Клименко, вже поновила на посадах 4-х звільнених попередницею співробітників. Музейники підозрюють - комусь вигідно дестабілізувати роботу заповідника, щоби надавати історичні площі в оренду.

  Її звільнили, бо викрила фінансові махінації у Києво-Печерській Лаврі - стверджує заступниця директора заповідника Світлана Зорінець. Вона - одна з 4-х співробіників музею, яких позбавила посад тепер уже екс-директорка Вікторія Ліснича і яких поновила на роботі нова керівниця, Наталія Клименко. 

  Світлана Зорінець, заступник директора Києво-Печерського заповідника: "З січня місяця я постійно писала у своїх службових записках і доповідних про те, що існують нелегальні екскурсії на території заповідника".

  У Мінкульті пояснюють: прибрали Лісничу, бо та звільняла підлеглих, коли сама перебувала на лікарняному. Та й взагалі - не порозумілася із колективом.

  Андрій Вінграновський, директор Департаменту культурної спадщини та культурних цінностей  Міністерства культури: "Нажаль, деякі її риси, як керівника, не було помічено. Помилки відбуваються, але треба їх вчасно виправляти. Це не означає. що швидко когось міняють, або інші метаморфози відбуваються, це робочий процес".

  Такий робочий процес - незаконний, упевнена адвокат Лісничої. Каже, її підзахисна вже кілька днів на лікарняному і звільняти її не мали права.

  Людмила Ходос, адвокат В.Лісничої: "Її мали ознайомити з підставою, яка слугувала виданню цього наказу. Достатньо цих двох підстав, щоб вважати наказ про звільнення від 9 серпня незаконним". 

  Звільнена директорка збирається повернутися на посаду через суд. Музейники ж упевнені: така дестабілізація вигідна близьким до міністра культури людям, щоби розгорнути в заповіднику комерційну діяльність. На підтвердження демонструють дозвіл від міністра на використання історичних приміщень з господарською метою. 

  Володимир Омельчук, науковий співробітник заповідника: "Можна влаштовувати особисті вшанування, дні народження. Не так давно організовувалось день святкування дня народження колишнього гендиректора Громової за прямою вказівкою міністра, коли були запрошені гості, фуршет".

  У фахових якостях нещодавно призначеної директорки - Наталії Клименко - у міністерстві упевнені. А от її колишні підлеглі - з музею Шевченка - стверджують: за її керівництва звільнили понад 100 осіб. Декому вдалося поновитися на посаді через суд.

  Ольга Шевченко, екс-працівниця музею Тараса Шевченка: "Чому вона мене звільнила - бо я стала на захист колекції історичних костюмів, які вона незаконно вилучила з фондів. У музеї була створена обстановка, як в 37-му році. Доноси обов`язково треба було писати".

  Пані Клименко ці звинувачення відкидає.

  Наталя Клименко, в.о. директора Києво-Печерського заповідника: "В мене не могло бути питань із тим колективом, бо я в тому колективі бік о бік працювала до призначення мене директором".

  Міністр культури натепер у відпустці. Тож, музейники вимагають, щоби в ситуацію втрутилися президент і прем`єр. Хоча на позитивні зміни сподіваються не всі.

  Ірина Громовенко, екс-працівниця музею Тараса Шевченка: "Ці маніпуляції з директорами - це потуги некомпетентної влади. Не один Кулиняк, бо ці речі тривають протягом 20 років. Це великий сором за це все. Непомірна втрата цього рівня музейної роботи". 

  Дарія Феденко, Іван Вірченко, Сергій Клименко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Український спелеолог встановив світовий рекорд глибини перебування в печері
  Наступний матеріал
  Реабілітація наркозалежних - самотужки [відео]
  Теги: