politolog.net

Справа на трильйон гривень: ГПУ скерувала до Міжнародного кримінального суду два повідомлення по Криму

Окупаційна влада Криму націоналізувала як державні, так і приватні об'єкти у Криму. Саме їх і стосуються повідомлення Генеральної прокуратури

Генеральна прокуратура скерувала до Міжнародного кримінального суду два інформаційні повідомлення щодо незаконного привласнення майна на території анексованого Криму. Про таке повідомив чільник ГПУ Юрій Луценко на брифінгу 12 грудня, передає кореспондент "5 каналу". 

За словами Луценка, це перший пілотний проект, спрямований на боротьбу з економічними злочинами на окупованій території Криму. Загалом збитки України через незаконну націоналізацію на півострові нині оцінюють у суму близько трильйона гривень.

Річ у тім, що окупаційна влада Криму націоналізувала як державні, так і приватні об'єкти у Криму. Якщо говорити про державні підприємства, то таких виявилося майже чотири тисячі.

Також генпрокурор повідомив про те, що в інформаційних листах йдеться і про конфіскацію майна десяти приватних підприємств. Якщо буде успіх хоча б в одному з випадків, це дасть змогу зрушити з місця роботу в інших напрямах конфіскації майна, переконує генеральний прокурор.

За словами Луценка, нині в рамках українського законодавства накладено арешт на конфісковане майна на суму майже 1,6 млрд гривень.

"Сьогодні накладено арешт на майно за заявами потерпілих у розмірі 1,6 млрд гривень, і ця робота продовжується. Але, крім захисту інтересів держави на території Криму, в якої на тимчасово окупованій території фактично привласнено, наприклад, Міжнародний дитячий центр "Артек", військовий санаторій "Ялтинський", санаторій "Зорі України", Міжнародний аеропорт "Сімферополь", ряд інших майнових комплексів, ми також отримуємо звернення і приватних власників і зараз щодо десяти фактів порушення приватного права на майно на території Криму по семи відповідних кримінальних провадженнях ми звернулися також з інформаційним листом до Міжнародного кримінального суду", – прокоментував Луценко. 

Більше подробиць – дивіться у відео: 

Крім того, Луценко повідомив, що Міжнародний кримінальний суд узяв до розгляду направлені Україною перші повідомлення про примусову депортацію громадян із Криму та вивезення в'язнів з півострова для відбування покарання.

"Ми одразу фокусували кримську прокуратуру на її співпраці з Міжнародним кримінальним судом, насамперед щодо воєнних злочинів. У результаті, як ви пам'ятаєте, ми направили перші повідомлення про примусову депортацію (громадян із Криму), про примусову міграцію в Крим, вивезення в'язнів із Криму для відбуття покарання, що також є неприпустимим із точки зору міжнародного права, примусового видворення з Криму на Україну або на територію РФ з наступним переслідуванням і багато інших речей. Ці перші повідомлення в Кримінальному суді перебувають на розгляді", – цитує генпрокурора "Укрінформ".

Повне відео дивіться нижче: 

Дивіться також фотогалерею за темою

У Санкт-Петербурзі відбулась акція "Крим - це Україна!" – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Брифінг речника Міністерства оборони з питань АТО – відео
Наступний матеріал
За три роки окупації населення Криму зросло – Джемілєв пояснив чому
Loading...