segodnya.ua

"Принципове рішення": всі аеропорти України мають позбутися російської мови – Омелян

  Крім того, у міністерстві закликають змінити назви, що мають відбиток радянщини

  Міністерство інфраструктури України доручило вилучити російську мову з інформаційних повідомлень у всіх аеропортах країни. Про це заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян під час апаратної наради у понеділок, 17 жовтня, передає прес-служба відомства.

  "ДП "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" та інші аеропорти України мають позбутися російської мови та комуністичних назв", – зазначив міністр.

  Він також наголосив, що вся інформація, яка розміщується в аеропортах України на електронних табло, вивісках, покажчиках або озвучується через гучномовці, має бути українською та англійською мовами.

  "Ніякої російської мови не має бути. Це не тільки питання вживання державної мови – це питання самоповаги, в першу чергу. Так само і працівники аеропортів при спілкуванні з пасажирами мають послуговуватись українською або англійською мовами", – зазначив Омелян.

  У відомстві також наголосили, що відповідно до Закону про декомунізацію має відбутися зміна назв підприємств і установ, які мають відбиток радянщини: "Це більшою мірою стосується Укрзалізниці, бо ще й досі є низка станцій, які носять радянські назви. Але якщо аеропорт має термінал, склад, або хоча б кафе, в назві яких прослідковується радянський слід, це має бути змінено до 1 грудня. Це питання принципове".

  Як стало відомо, з відповідним проханням Мінінфраструктури звернеться до всіх авіакомпаній, які здійснюють авіаперевезення в Україні. Окремо стоїть питання про транслітерацію українських назв англійською мовою.

  Попередній матеріал
  Лисенко озвучив втрати української армії за добу
  Наступний матеріал
  Росія поставила бойовикам броньовані танки та понад 800 тонн пального – ГУР

  Нова сесія Верховної Ради: декомунізована стела, сенсорні екрани та понад 15 тис. законопроектів

  "Ми запустили процес": у Харкові декомунізували 5 станцій метрополітену

  В'ятрович: В Україні перейменовано понад тисячу населених пунктів – процес декомунізації триває

  У Мінкульті хочуть обговорювати, які пам'ятники "декомунізувати"