Собаки готуються до параду
Собаки готуються до параду 5 канал

Прикордонні собаки на параді у День Незалежності: як на Львівщині триває спецвишкіл тварин

Читайте по-русски
Щоби коробка мала злагоджений вигляд, обрали собак однієї породи – німецьку вівчарку

15 хвилин перерви, щоби похлебтати води та змочити лапи. І знову на плац. Від 6:00 кінологи та чотирилапі захисники кордону під звуки урочистого маршу муштрують похідний крок.

Тренують собак двічі на день. По 3 години. Рано-вранці та пізно ввечері, коли немає спеки. "Собачу" коробку прикордонників на параді у столиці представлятимуть 32 службові пси з різних загонів України.

Щоби коробка мала злагоджений вигляд, обрали собак однієї породи – німецьку вівчарку. Охочих прикордонників узяти участь в урочистому параді разом із собакою було чимало. Утім обрали тих чотирилапих, які відзначилися на службі. Цезар з Одещини. Крокуватиме на параді, бо виявив на українсько-молдовському кордоні автомобіль із захованою зброєю. Підготувати собак до параду – справа нелегка, зізнаються кінологи.

"У тому самому строю стояти це важко, коли є інші собаки, коли багато собак разом, щоб собака була слухняна – це дуже важко, але для собаки це великий плюс", – каже кінолог Подільського прикордонного загону Артем Прудтніков.

Кінолог Олексій Ганзюк разом із Кірою приїхали на Львівщину з Чернівецького прикордонного загону. Кіра спокійна і виконує всі накази командира коробки. А це Рамус, він із Донеччини.

"Найскладніше, щоб собака йшла поруч. Не звертала увагу на інших собак. У нас ніби все виходить. Собака дуже спокійна, не реагує на інших", – розповідає кінолог Донецького прикордонного загону Ігор Балджи.

Головна мета кінологів – щоб усі собаки звикли одна до одної, діяли злагоджено, щоби під час параду коробка трималася єдиним цілим.

"Вони, коли попадають в нове середовище, вони повинні познайомитися один з одним. Вияснити, хто вожак, хто не вожак. Хто, кому підкоряється. Бувають конфлікти, але це вирішується завдяки кінологам", – зазначив кінолог Чернівецького прикордонного загону Олексій Ганзюк.

Під час підготовки собак на плацу чергують ветеринари. Після репетиції – обов'язковий огляд. Вони поїдуть з чотирилапими і до Києва. Спостерігатимуть за їхнім здоров'ям.

"Будемо оглядати, препаратами ми забезпечені, всім необхідним. Собака та військовослужбовці проконсультовані, як правильно поводитися при такій температурі. Буде постійний доступ до води", – переконує керівниця ветеринарного лазарету Кінологічного центру Держприкордонслужби України Юлія Рудиш.

Коробка чотирилапих захисників кордону відрізнятиметься від інших підрозділів на параді.

"Собака не ходить стройовим. Попереду військовослужбовці, які будуть залучатися в параді, будуть іти стройовим кроком, а цей підрозділ буде іти похідним кроком, крок собаки він коротший набагато", – пояснює начальник сектора кінологічного забезпечення Західного регіонального управління ДПСУ Валерій Данилевич.

У кінологічному центрі собак тренуватимуть до кінця липня. Далі на них чекає підготовка на Хрещатику, щоби звикли до шуму міста та великої кількості людей.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львівська область, "5 канал"

Як повідомляв 5.UA, стартувала підготовка до святкування 30-річчя незалежності України.

Попередній матеріал
Пленарне засідання Верховної Ради України – трансляція
Наступний матеріал
Столиця остаточно перейшла на е-квитки
Loading...

"Цивілізаційний вибір? Ні, марш на підборах" – Совсун про те, що цього тижня світові ЗМІ написали про Україну

Продовження історії з підборами: для військових жінок можуть закупити експериментальні моделі взуття

Парад на підборах: Таран і Зеленський отримали туфлі, а соцмережі "лютують" – подробиці скандалу

Парад на підборах: реакція депутаток і курсанток

Парад на підборах та корінні народи України зробили боляче московському улусу Золотої Орди – "Час Ч"

"Лютий треш": депутатки подарували Тарану й Зеленському туфлі на підборах – включення