Епіфаній
Епіфаній eurosolidarity.org

"Прихований біль вбиває зсередини": Епіфаній закликав українок не замовчувати домашнє насильство

  Читайте по-русски
  Хоча страждають від насильства і чоловіки, проте 90% жертв – це саме жінки

  Предстоятель Православної церкви України Митрополит Епіфаній у Міжнародний день боротьби проти насильства над жінками закликав українок та українців спільно боротися з цим кричущим порушенням прав людини та християнських цінностей. Про це про це Блаженнійший написав у себе на сторінці у Facebook.

  "Будь-яке насильство – це кричуще порушення прав людини та християнських цінностей. Зокрема, і домашнє насильство не повинно мати місця у нашому житті, бо родина – це домашня Церква. На жаль, дуже часто таку жорстокість і агресію в сім'ї замовчують, ховаючи біль у душі, але він ятрить та вбиває зсередини. Адже ця невидима загалу хвиля ненависті ще більше зростатиме, якщо ми не будемо відвертими – в Україні є проблема з домашнім насильством. Прийняття, усвідомлення проблеми – це хоч дуже важкий, але вже перший крок до вирішення складної ситуації", – вказав предстоятель ПЦУ.

  Він навів дані Міністерства соцполітики, за яким протягом 2019 року в Україні було зафіксовано понад 130 тис. звернень громадян щодо домашнього насильства (з них 88% – від жінок). Якщо порівнювати із аналогічним періодом 2018 року, це на 15% більше.

  Епіфаній вказав: "Бачимо, що тенденція розповідати про проблему зростає, та страждає значно більше жінок, які все ще мовчать про агресію у свій бік. Це кожна п'ята жінка в Україні, яка стикалась із тією чи іншою формою насильства. Страждають від цього й чоловіки, проте 90% жертв домашнього насильства – це саме жінки".

  Він наголосив, що насильство ламає усю родину, нещадно б'є по дитячому психічному здоров'ю та руйнує сім'ї. Саме тому звернувся до українських жінок і закликав не мовчати та не терпіти насильства над собою та своїми дітьми.

  "Якщо вам складно на душі й страх чатує у вашому серці, приходьте до наших храмів. Там ви можете отримати пораду та підтримку. Адже наша Церква – з тобою у всіх випробуваннях. І ми готові спільно боротись за перемогу над домашнім насильством заради щасливої української родини", – запевнив митрополит.

  Нагадаємо, 25 листопада відзначається Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.

  Попередній матеріал
  В огорожу Меркель в'їхав автомобіль із написом "Ви кляті вбивці дітей і літніх людей"
  Наступний матеріал
  Почесний донор: як у Харкові пес із притулку врятував понад 30 собачих життів
  Loading...