Ввечері 5 січня група українців не змогла вилетіти з охопленого протестами Казахстану рейсом Алмати – Київ через призупинення роботи аеропорту. Про це НВ повідомили у пресслужбі МЗС України, не зазначивши точну кількість українців, яким не вдалося вилетіти.
Дипломати допомогли їм із пошуком місць для ночівлі. Нині посольство з'ясовує з адміністрацією аеропорту та авіакомпанією можливість здійснення зазначеного рейсу, підтримує зв'язок із пасажирами.
За інформацією МЗС, аеропорт Нур-Султана вже працює в штатному режимі. У четвер, 6 січня, планується рейс до Києва.
Посольство України в Нур-Султані перейшло на цілодобовий режим роботи. У разі загрози життю чи безпеці українці можуть звернутися по допомогу за номером телефону: +7 705 755 66 10 або на електронну пошту: [email protected].
Як повідомляв 5.UA, у Казахстані вже кілька днів не вщухають масові протести, які почалися через зростання цін на скраплений автогаз.
Мітинги набрали обертів і тепер громадяни вимагають відставки президента і всього уряду, а також виступили проти корупції у владі. Президент Казахстану Касим-Жомар Токаєв навіть прийняв відставку уряду – але це не заспокоїло протестувальників.
Напередодні, 4 січня, майже в усіх великих містах країни, включаючи столицю Нур-Султан, сталися сутички між протестувальниками з одного боку та поліцією, спецназом та військовими з іншого. В Алмати, за попередніми даними, було затримано вже кілька сотень людей. Поліція застосовує газ та світлошумові гранати проти демонстрантів, мітингувальники підпалюють поліцейські машини.
В Алмати і на заході Казахстану запровадили надзвичайний стан – частково не працюють інтернет та громадський транспорт. У найбільшому місті країни та кількох інших регіонах протестувальники взялися штурмувати адміністрації. На вулицях з'явилася військова бронетехніка – але під під натиском натовпу силовики були змушені розвернути їх. Тож ніхто не завадив учасникам масових протестів захопити резиденцію президента.
В Актау протестувальники захопили вантажівку з військовими – пізніше силовики перейшли на бік демонстрантів.
У середу, 5 січня, у Казахстані повністю відключили провідний інтернет та частково телефонний зв'язок. Мобільний зв'язок та інтернет у країні працює з перебоями вже кілька днів.
Президент Токаєв у терміновому відеозверненні оголосив, що попередній лідер країни Нурсултан Назарбаєв іде з посади довічного голови Ради безпеки. З Казахстану навіть почали тікати чиновники та родичі першого президента.
Нині по всій країні запровадили режим надзвичайного стану.
Натовп у тумані, спалені авто, покинуті автобуси – фоторепортаж із вулиць Алмати










