Прокуратура зайнялася незаконною забудовою коси Канівського водосховища

  Коса Канівського водосховища, що є природоохоронною зоною - забудована котеджами відомих та заможних українців. Незаконні будівлі слід зносити, і самих власників не боятися - каже обласний прокурор Київщини Олександр Гардецький. Навіть початкові перевірки нарахували близько сотні незаконних споруд. Цілком можливо, що буде порушена кримінальна справа - каже прокурор.
  Наталя Павлова, 5 канал: "Єлінг для ось такого човна, і то - на відстані кілька метрів від берега. Таке рибалкам дозволяє законодавство. Але люди пішли далі - тут ведеться будівництво, проводиться електрика, облаштовують каналізаційні ями".

  Офіційно це місце називається човново-стоянковий кооператив "Риф", але в око впадають не човни та катери, а котеджи, які почали з`являтися на цих заповідних землях ще кілька років тому. Всі вони тут незаконно, бо будувати вздовж затоки не можна. Деякі власники маєтків з цим погоджуються, але кажуть, що не знали про це, коли будувались.

  Володимир Коноцера, власник землі: "Здесь есть нарушения, несомненно. Но никто нам не объяснил - что можно, что нельзя".

  У Києві рекреаційною зоною зацікавилися правоохоронці. Прокурор уже має мапу із цими котеджами, як сам каже "відомих людей". Після перевірки полетіли перші голови.

  Олександр Гардецький, прокурор Київської області: "На сьогоднішній день йде розформування прокуратур Обухівського та Фастівського районів. Продажність деяких працівників правоохоронних органів ставить нам палки в колеса".

  Господарі  будинків знають, чому раптом їх почали перевіряти. Кажуть, давно помічали тут гостей на дорогих авто, які затокою милувалися та до землі придивлялися.

  Ігор Скиба, член правління ЧСК "Риф": "Наверняка, под кого-то эту землю готовят. То, что заявления проходят, что снесут лодочную бульдозерами , или подойдут с воды - я думаю, что это неправильно. Надо по закону. Если иначе - будем стоять тут до конца".

  Максимальна відповідальність, яку можуть понести товстосуми за будівництво в заповіднику, - штраф у 170 гривень. Це єдиний важель впливу, яким володіє відповідний контрольний орган.

  Олег Стародубець, будконтроль Київської області: "Відповідальність, можливо, понесуть, але максимально - 170 гривень".

  Щоби розчистити затоку від незаконних котеджів, треба зібрати всі документи від інстанцій, які дозволили незаконне будівництво. Подібні справи раніше розглядалися в прокуратурі. Але далі судів не йшли - жодної заповідної сотки землі державі так і не повернули.

  Василь Гайворон, прокуратура Київської області: "До цього часу не було таких рішень суду".

  Наталя Павлова, Олена Сорокіна, Володимир Леонов , 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.73Мб)
  Попередній матеріал
  У ВР не голосували по спірним для коаліції питанням (РЕПОРТАЖ)
  Наступний матеріал
  Податкова разом з аграріями адаптуватимуться до умов СОТ
  Теги:
  Loading...