5.ua

Прокуратура визнала журналіста постраждалим, але справу проти нього не закрила [відео]

  Репортера правоохоронці затримали того ж дня. Раніше суд не задовольнив клопотання про припинення кримінального переслідування  Гарагуца, якому закидають масові заворушення на Банковій. Однак учора на сайті президента з’явилась інформація, в якій прокуратура визнала потерпілими на Банковій 27 журналістів. У переліку – і Валерій Гарагуц. Тож адвокати вважають, що їхній підзахисний, який фігурує у справі, як потерпілий під час виконання своїх професійних обов’язків, не може бути одночасно й підозрюваним. Сам журналіст досі не став до роботи через ушкоджене ребро.

  Оксана Томчук, адвокат Валерія Гарагуца: «Ми просимо закрити кримінальне провадження не у зв’язку з запровадженням закону, який прокуратура не хоче виконувати, а саме з тим, що в діях Гарагуца відсутній склад злочину. Тому що сама ж прокуратура і сам президент повідомляє про те, що на разі офіційна точка зору змінена і пана Гарагуца визнано особою, яка виконувала професійні обов’язки».

  Валерій Гарагуц, журналіст: «Коли мене затримували – от мене взяли під руки і повели – я казав, що я журналіст, от моє посвідчення. І як тільки я казав, що я журналіст – мене били. Потім я перестав казати, що я журналіст, бо не хотілось, щоб мене вбивали. Тобто, мене затримували саме як журналіста».

  Попередній матеріал
  Янукович передумав їхати на економічний форум в Давос
  Наступний матеріал
  Дипломати ЄС і США стурбовані способом голосування у ВРУ