Проблеми малочисельних шкіл: де та за що навчатися дітям

Відповідно до змін у законодавстві, освітні заклади, численність учнів у яких менша 25, мають фінансувати місцеві бюджети

26 учнів Вільшансько-Новоселицької школи, що на Київщині, у повному складі прийшли на святкову лінійку. Це попри те, що місцеві депутати вирішили – за партами цієї школи мають залишитися лише учні початкової школи. Решті ж запропонували обрати навчальний заклад у будь-якому селі поблизу. А все через економію. Бо утримання одного учня у малочисельній школі коштує майже втричі дорожче, ніж у звичайній. 

Усміхнені та задоволені на святкову лінійку йдуть першачки. Та від свята першого дзвоника геть не радіють дев’ятикласники. Бо дізналися: навчатися у цій школі їм заборонили.

Відповідно до змін у законодавстві, освітні заклади, численність учнів у яких менша 25, мають фінансувати місцеві бюджети. А оскільки торік у Вільшансько-Новоселицькій школі за партами сиділи лише 22 дитини, депутати Васильківської райдержадміністрації вирішили, що залишиться тільки початкова школа, в якій навчатимуться 13 учнів. І садочок, у якому навчатимуться 7 учнів.

За літо ще четверо учнів виявили бажання навчатися у цій школі. Тож, тепер загальна кількість дітей 26. І вчителі сподіваються, що 5-9 класи залишаються в приміщенні школи

Надати дітям якісну освіту – головна мета змін, запевняє Ірина Гейко, начальник відділу освіти Васильківської райдержадміністрації. Мета друга – економія. Каже, держава на одного учня в середньому виділяє майже 9 тис. грн на рік. А навчання дитини у Вільшансько-Новоселицькій школі обходиться у 25 тис. Виділяти такі кошти чиновники погодилися лише на дошкільнят та учнів початкових класів.

На інші витрати грошей сільського бюджету на школу не вистачить. Батьки і вчителі планують разом із учнями замість уроків відвідувати чиновників районної адміністрації. Допоки школа не відновить роботу у повному режимі.

Людмила Голоднік та Василь Дмитрієв, "5 канал"

Попередній матеріал
Порошенко прокоментував розширення санкцій США проти Росії: агресор має відчути ціну за вбивства тисяч невинних людей
Наступний матеріал
"Затишшя на передовій": бойовики 11 разів обстріляли українські позиції

Як зустріли перший навчальний день у столиці: нова школа та онлайн-гаманці

Гриневич розповіла, що саме буде найтяжче "викорінити" з сучасної школи

Милосердя замість квітів: школярі зібрали рекордну суму на лікування онкохворих дітей

В Україні з вересня запрацюють 144 опорні школи