Проблема драгерів, або як п'яні водії уникають покарання – сюжет

Драгери, алкотестер 5 канал
Від 10 до 40 тисяч гривень – такі штрафи загрожують водіям, які сідають за кермо напідпитку. Втім, попри ризик втратити і гроші, і водійське посвідчення, порушники уникають покарання. Усе тому, що половина всіх алкотестерів (драгерів) мають прострочені сертифікати. Тому за певної адвокатської підтримки водії, яких затримали за керування автівкою в нетверезому стані, можуть повернути собі і посвідчення, і не сплачувати законний штраф. Як працюють драгери і з якими щоденними проблемами стикаються патрульні – дізнавався кореспондент "5 каналу" Іван Петричак

Поліцейський демонструє, як працює алкотестер "драгер". Саме цим приладом, у разі підозри, визначають вміст алкоголю в організмі водія.

"Потім документи направляють до суду, якщо прилад покаже понад 02 проміле алкоголю. Для такого показника достатньо випити бокал пива", - пояснює старший лейтенант Національної поліції Анатолій Жановський.

Драгери, алкотестер
Драгери, алкотестер5 канал

Але навіть якщо драгер зафіксував, що водій у стані алкогольного сп'яніння, порушника можуть виправдати. Таких випадків уже чимало. Суди виправдовують п'яних водіїв, посилаючись на те, що сплив термін свідоцтва про державну реєстрацію драгера.

"Термін дії свідоцтва про державну реєстрацію № 7261/2007 від 10.02.2010 року "Прилади електродіагностичні Alcotest 7410 Plus com, Alcotest 6510, Alcotest 6810" виробництва Drager Safety AG&Co KGaA (Germany) (наказ МОЗ України від 10.02.2010 року № 95) вичерпаний 10.02.2015 року. З указаної дати показання вказаних приладів не можуть братися судом до уваги", – йдеться в постанові Печерського районного суду Києва від 13 квітня 2018 року.

Драгери, алкотестер
Драгери, алкотестер5 канал

"Винуватість особи у вчиненні правопорушення може бути доведена тільки поза розумними сумнівами. Це означає лише те, що якщо у кожному конкретному випадку при розгляді справи про адміністративне правопорушення є певні сумніви, то вони трактуються виключно на користь правопорушника", – каже речниця Оболонського районного суду Києва Інна Свинаренко.

На озброєнні в полісменів – 400 драгерів. Половина з них уже з простроченими сертифікатами, визнають у Національній поліції. Але наполягають: використання таких приладів законне.

"Німецький виробник дає свій період часу і каже "Ви можете ним користуватись 15 років". Тобто, він може використовуватись і надалі, якщо є правильне обслуговування. Проводиться його калібровка, і проводиться його перевірка. Це все повинно робитися раз на рік, щорічно воно й робиться. Відповідно, ми маємо всі законні підстави їх використовувати", – наголошує речник Національної поліції України Ярослав Тракало.

Драгер, алко-тестер
Драгер, алко-тестер5 канал

Адвокати ж пояснюють: є кілька законних шляхів уникнення покарання. Це, зокрема, неправильне оформлення протоколів поліцейськими та закриття справ за терміном давності. А найбільша проблема – прострочена документація на прилади.

"Проблема давно назріла і перезріла. Сам по собі процес у справах про адміністративні правопорушення – ще з радянських часів, він 1984 року, і в законодавця, і в судах – ставлення як до малозначних справ, і сам процес дуже усічений. Цей кодекс про адміністративні правопорушення давно вже треба змінити – приймати новий для того, щоб можна було, відповідно, ефективно задіювати як функцію складання протоколів та передачу справ до судів, так і захисту. Але, на жаль, на даний момент у нас про це навіть мови немає", – каже адвокат Вадим Володарський.

Патрульна поліція
Патрульна поліція5 канал

У кодексі про адміністративні правопорушення від 1984 року змінюють лише суми штрафів. Сьогодні курмування в нетверезому стані коштуватиме водіям від 10 до 40 тисяч гривень. Але навіть такі суми водіїв не лякають, адже для покарання спершу потрібно довести, що водій усе ж сів за кермо напідпитку.

Іван Петричак, Олександр Полодюк, Олена Сорокіна, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

У Києві п’яний водій на "Мерседесі" протаранив "Форд": від удару автівки вилетіли на трамвайні рейки – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Як в Україні на "договірняках" у футболі заробляли сотні тисяч баксів – лонгрід
Наступний матеріал
У Києві "застрелили" Аркадія Бабченка: що відомо про журналіста та подробиці замаху на вбивство
Loading...