Про трудову дискримінацію людей, старших за 40 років, заявляють правозахисники [відео]

  Про трудову дискримінацію людей, старших за 40 років, заявляють правозахисники. Найважче їм знайти роботу у сферах торгівлі, сільського господарства, послуг та легкої промисловості - такі дані соціологічних досліджень. Сучасні роботодавці віддають перевагу досвідченим працівникам від 23 до 39 років.

  Від трудової дискримінації через вік постраждав 54-річний харків’янин Ігор Ясінський. Восени з центру зайнятості його направили до фірми, де була вакансія комірника. Утім, там кандидатуру претендента розглядати відмовилися попри вищу освіту та 10-річний стаж на аналогічній посаді. Офіційна причина - застарий.

  Ігор Ясінський, виграв у суді справу про дискримінацію під час прийому на роботу: "Не поставивши жодного запитання, вона ставить відмітку, кандидатура не відповідає вимогам. А я запитую - чи можна якось розшифрувати вашу відмітку чому, ви мені жодного запитання не поставили, чому я не відповідаю? І вона так поблажливо посміхнулася і написала ограничение по возрасту до 30 лет".

  Трудової дискримінації через вік та утисків на роботі зазнає кожна третя людина, старша за 45 років. Такі дані соціологічного опитування Харківського інституту соціальних досліджень. Відстоювати свої права зважуються менше 10 відсотків.

  Марія Колоколова, експерт Харківського інституту соціальних досліджень: "Обмеження за віком місяться у 15 відсотків газетних оголошень та 58 відсотках інтернет-оголошень. За оголошеннями вік бажаного пошукача перебуває в межах 23-39 років".

  Дискримінують старших людей через комплекси начальства та стереотипи пояснює соціальний психолог. Мовляв, нам з дитинства нав’язують необхідність слухатися старших за віком. Утискають і молодь - з цієї ж причини.

  Віктор Пушкар, кандидат психологічних наук, соціальний психолог: "Старших людей підозрюють у недостатній гнучкості, недостатній креативності і недостатній повазі до начальства. На роботу часто не беруть і молодих людей через брак досвіду - ми часто чули від керівників відносно молоді - я їм не нянька".

  Відстоювати своє право на роботу Ігор Ясінський вирішив у суді. Вимагав моральної компенсації у понад 10 тисяч гривень. Після піврічної тяганини, Феміда вирішила: трудова дискримінація була, моральна шкода - ні. Тож, радить усім, хто мав аналогічні проблеми, позиватися.

  Ігор Ясінський, виграв у суді справу про дискримінацію під час прийому на роботу: "Просто немає прицендентів на Україні, в нас не поважається особистість. Тобто це щось таке ефемерна - моральна шкода, як права людини. Я спричинив геморой роботодавцю і від цього вже задоволення. Боротися, боротися, мати зуби".

  Ксенія Дворнікова, Андрій Верстюк, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Помер відомий музикант і композитор Джон Лорд
  Наступний матеріал
  В організаторів Ігор у Лондоні виникли перші проблеми [відео]
  Теги: