president.gov.ua

Президент підписав закони, що посилюють соціальний захист учасників АТО та їх родин

  Закони стосуються пенсійного забезпечення учасників АТО та їх сімей

  Сьогодні, 10 листопада, Петро Порошенко підписав закони, що спрямовані на встановлення соціальної справедливості та врегульовують питання призначення пенсій особам, які стали інвалідами внаслідок участі в АТО чи забезпечували проведення операції, а також членам їх сімей та родинам загиблих. Про це повідомила прес-служба глави держави.

  Був підписаний закон України №1678-VIII "Про внесення змін до закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Закон врегульовує питання призначення пенсії дружинам (чоловікам) загиблих (померлих) в антитерористичній операції військовослужбовців, які зайняті доглядом за дітьми годувальника до 8-річного віку та проходять військову службу.

  Законом також встановлено, що чинне право на пенсію в разі втрати годувальника його дружині або чоловіку незалежно від того, працюють (проходять військову службу) вона (він) може бути надане у випадку, якщо вона або він зайняті доглядом за дітьми, братами, сестрами чи онуками померлого годувальника, які не досягли 8-річного віку.

  Президент також підписав Закон України №1673-VIII "Про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" щодо доповнення переліку осіб, які мають право на пенсії нарівні з військовослужбовцями строкової служби та членами їх сімей.

  Відповідно до цього Закону на осіб, які стали інвалідами у зв'язку з участю в АТО або забезпеченням проведення операції, та на членів їх сімей будуть поширюватися умови, норми і порядок пенсійного забезпечення, встановлені Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" для військовослужбовців строкової служби та членів їх сімей.

  Закони набирають чинності з дня, наступного за днем їх опублікування, тобто завтра.

  Дивіться також: "Коли гірше, ніж на передовій": бійці АТО повернулись з фронту у занедбану військову частину

  Попередній матеріал
  Стали відомі подробиці затримання одного з "українських диверсантів" у Криму
  Наступний матеріал
  Потужний обстріл у Павлополі: ворог гатив з мінометів більше години

  "Коли гірше, ніж на передовій": бійці АТО повернулись з фронту у занедбану військову частину

  Порошенко продовжив дію Угоди про Міжнародну місію захисту розслідування аварії МН17