Президент обіцяє створення ефективної системи оповіщення (РЕПОРТАЖ)

  Наслідки від високої води могли б бути на третину меншими - якби Україна мала ефективну систему оповіщення. Про це заявив Президент, відвідуючи постраждалі регіони Львівщини. Щоб лихо не повторилося, нова модель оповіщення має з`явитися в Україні найближчим часом. Крім того, Президент переконаний, що українці мають розуміти необхідність страхування майна - щоби держава мала можливість розділити тягар величезних виплат у разі надзвичайних ситуацій.
  А наслідки лиха могли бути в кілька разів меншими - твердять місцеві мешканці. Селищний голова Верхнього Синьовидного додає - він просив зміцнити дамбу напередодні, але у відповідь почув тишу. Ще день дощу, і це б село затопила повінь. Висока вода за кілька днів знищила половину захисної споруди. Тільки після біди тут почули обіцянки допомогти.

  Юрій Карпінець, селищний голова: "Я вже 7 років працюю, звертався, більше 20 пісем, що тут дамбу прориває і по сьогоднішній день тут ніхто нічого не робив все виділять 20-30 тисяч завезуть 2 машини каменю і на тому закінчиться. Аж поки біда не добралася і треба близько 10 мільйонів".

  Ігор Свистун, голова Сколівської РДА: "Зараз першочергово потрібно проводити відновлювальні роботи, тому що вода набагато меншої потужності, вона може затопити половину селища Верхнє Синьовидне і зараз вкрай потрібно почати відновлювальні роботи, щоб укріпити дамбу".

  Несподіванок від природи більше не буде, втішає постраждалих від стихії людей Президент Віктор Ющенко. У глави держави амбітний план - у надкороткі терміни створити службу оповіщення, вона має попереджати про погодні примхи.

  Віктор Ющенко, Президент України: "Якби була офіційна служба оповіщення, служба, до якої б була велика людська довіра, ми могли б до одної третини, до одної четвертої втрат зменшити. Через 30 днів на РНБО слухається це питання, тобто буде представлено механізм, як будуть інтегруватися три системи рятування, пожежна, медична в єдину систему оповіщення".

  Після обіцянок вже традиційна для Президента спроба - власноруч допомогти у ліквідації наслідків повені. Із місцевим хлопчаком Віктор Ющенко забетонував зруйновану водою підпору, якою проходить газогін.

  Люди зізнаються, задля цієї миті майже два тижні живуть без газу. Відновлювати почали лише напередодні візиту Президента.

  Поспілкувавшись із Президентом, селяни розійшлися. Залишивши при собі сподівання, що за 5 днів газ буде знову, а дамба наступної повені захистить від руйнувань.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львівщина, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.02Мб)
  Попередній матеріал
  У столичної підземки не має грошей на зарплатню працівникам
  Наступний матеріал
  Битва за метри квадратні: у Полтаві захоплюють бібліотеку (РЕПОРТАЖ)
  Теги:
  Loading...