Президент ветував Закон, що обмежує права мешканців гуртожитків на приватизацію жилих приміщень

  Закон повернуто на повторний розгляд до ВР

  Президент України Петро Порошенко повернув на повторний розгляд до Верховної Ради України Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків". Про це повідомляє прес-служба Президента.

  Підтримуючи необхідність удосконалення законодавства, що регулює суспільні відносини у сфері забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків, глава держави зазначив, що такі зміни мають здійснюватися вкрай виважено, адже вони стосуються житлових прав громадян. Натомість Закон містить норми, які суперечать Конституції і законам України, не створює належних правових механізмів реалізації житлових прав мешканців гуртожитків та містить ризики їх порушення.

  "Насамперед, неприйнятними є положення Закону, що встановлюють обмеження реалізації конституційних прав громадян та не відповідають конституційному принципу рівності громадян перед законом. Зокрема, документом обмежуються права громадян, які законно мешкають у гуртожитках, на приватизацію жилих приміщень у гуртожитках залежно від наявності трудових (службових) відносин з підприємством (організацією), яке надало їм право проживати в гуртожитку, або офіційної реєстрації місця проживання в гуртожитку", – йдеться в повідомленні.

  Окрім того, в АП вважають, що встановлення несправедливих правил реалізації прав громадян у такій чутливій сфері, як житлові відносини, може призвести до посилення соціальної напруги у суспільстві, а також стати чинником соціальних конфліктів. Також Закон не позбавлений і інших недосконалих норм, які створюють невизначеність правового регулювання реалізації житлових прав мешканців гуртожитків.

  "Врегулювання правовідносин із забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків має здійснюватися на підставі Конституції і законів України та потребує більш виваженого підходу, ніж запропонований у Законі", - мовиться в повідомленні.

  Як повідомляв 5.ua, 20 квітня 2016 року Рада безкоштовно передала гуртожитки територіальним громадам.

  Попередній матеріал
  Насіров: Про основну причину конфлікту з Саакашвілі
  Наступний матеріал
  У столиці відбувається марш "Азову" під гаслом "Вимоги нації – ні капітуляції"

  Вимушених переселенців з Донбасу примусово виселяють з гуртожитку

  Фотографії з миколаївського гуртожитку спричинили чималий резонанс

  У бердянському гуртожитку вибухнув невідомий боєприпас – є постраждалі

  У Києві сталася пожежа в гуртожитку - евакуйовано близько 100 осіб

  На будівництві гуртожитку для столичного вишу посадовці "відмили" 14 млн грн - МВС

  У Києві суд повернув у власність громади земельну ділянку вартістю понад 700 тисяч гривень