діти з Донеччини 5.ua

Правильна дружба: 30 дітей з Донецької області приїхали до Києва на запрошення бійців Нацгвардії

Це знак подяки за допомогу

Три десятки дітей з Донецької області приїхали до Києва на запрошення бійців Нацгвардії. Перед Днем Святого Миколая гвардійці вирішили організувати для гостей зі Сходу особливий відпочинок. Це такий собі знак подяки за допомогу котру відчували бійці від місцевих в зоні АТО. Про правильну дружбу розповідає Наталка Коцкович. 

На пероні Київського вокзалу військові Нацгвардії чекають на особливих гостей. От-от приїдуть ті, хто кілька місяців допомагав українським захисникам нести службу на сході.

Історія їхньої незвичайної дружби почалася ще 2015-го. Тоді околиці села Роздолівка Бахмутського району приїхали захищати від бойовиків військовослужбовці артилерійського дивізіону Нацгвардії. Громада села взялася допомагати воякам: теплим одягом, домашніми стравами, а у вихідні ще й дитячими концертами.

Павло Жицький, заступник командира артилерійського дивізіону НГУ, згадує: "Ми дуже здружилися з місцевими мешканцями, які мають чітку українську позицію щодо всіх подій, які відбуваються зараз на Сході. Це справжні патріоти України – від малечі до старожилів цього села. Вони допомагали нам чим могли".

Тепер Роздолівській громаді військовики пообіцяли показати столицю. Усе за чітким планом: з вокзалу – до головного управління Нацгвардії, сніданок, зустріч із командуванням, похід до музею НГУ, театр, екскурсія та концерт. Першими враженнями одразу діляться гості.

Євгенія Шаповалова каже: "Насамперед нас дуже гарно зустріли. Мені вже дуже все подобається. Я вперше відвідала музей Нацгвардії, де дуже все сподобалося. Взагалі вражає мужність цих хлопців".

Від початку бойових дій в Україні село Роздолівка опинилося в зоні ризику. Усього за кілька кілометрів від нього базувалися бойовики. Із приходом артдивізіону Нацгвардії, розповідає сільський голова Оксана Боровикова, село повернулося до звичного ритму життя, з відчуттям захищеності.

Оксана Боровикова нині підкреслює: "Наші околиці були надійно захищені воїнами Національної гвардії. Ми розуміли, що якщо вони знаходяться поряд із нами, ми можемо спати спокійно".

Не лише обороняти, а й допомагати мирним мешканцям у зоні бойових дій – завдання Національної гвардії. Ярослав Сподар, заступник командувача НГУ, каже: "Завдання ставили перед особовим складом, який знаходяться там, в зоні АТО, – це налагодити тісні взаємостосунки з населенням. Перш за все всіма можливими засобами їм допомагати. Для чого це все робиться? Для того, щоби місцеве населення зрозуміло, що військовий – це не той, хто стріляє, а той, хто допомагає і захищає".

Це вже не перший приїзд до столиці селян із Роздолівки. Торік Київ відвідали 30 дітей та вчителів із цього населеного пункту.

Наталка Коцкович, Руслан Альмухамедов, "5 канал"

Попередній матеріал
У Франції за співучасть у теракті в Ніцці висунули звинувачення ще трьом підозрюваним
Наступний матеріал
У Домодєдово екстрено сів німецький приватний літак – помер пілот
Теги:

У Вінниці близько 100 нацгвардійців склали присягу на вірність українському народу

Президент присвоїв батальйону Нацгвардії ім'я Героя України Сергія Кульчицького

Церемонія вручення штандарту батальйону оперативного призначення ім. генерала Кульчицького Нацгвардії – відео

До Луцька з АТО повернулись більше 100 бійців Нацгвардії: як зустрічали героїв

Біля Маріуполя нацгвардійці затримали "високопосадовця" "ДНР"

Хто сильніший: Півсотні бійців ЗСУ та Нацгвардії влаштували змагання з CrossFit