Twitter / Петро Порошенко

Президент присвоїв батальйону Нацгвардії ім'я Героя України Сергія Кульчицького

Петро Порошенко вручив штандарт батальйону Нацгвардії

Президент України Петро Порошенко присвоїв ім'я Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького батальйону оперативного призначення 27 бригади Північного оперативно-територіального об'єднання Національної гвардії України. Про це повідомляє прес-служба глави держави. Порошенко вручив відзнаку батальйону командиру підрозділу полковнику Віктору Толочко.

Вітаючи присутніх із присвоєнням батальйону імені Героя Кульчицього, Глава держави нагадав, що за два роки в Україні було побудовано нову українську армію, яка нині є однією з найсильніших в Європі та здатна виконати завдання Верховного Головнокомандувача -захистити державу.

"Збройні сили України, Національна гвардія, інші силові підрозділи є надійними гарантами незалежності, волі і свободи України", - наголосив Президент. 

Глава держави зазначив, що слава батальйону, здобута у боях, має дуже високу ціну: 25 військовослужбовців загинули, 82 бійці зазнали поранень. 

"Серед тих, кого ми пам'ятаємо, Герой України генерал Кульчицький, який у критичний для долі держави момент, опинився в епіцентрі подій, взяв на себе тягар відповідальності за формування боєздатних підрозділів новоствореної Національної гвардії України. Суворий час вимагав саме таких людей, спроможних поєднати професійну компетентність, бойовий досвід, глибокий патріотизм, відданість присязі, надзвичайну особисту хоробрість і готовність до самопожертви. Всі ці якості повною мірою були притаманні генералу Кульчицькому", - Порошенко.

Він додав: "Смерть командира стала важкою втратою для офіцерів, які знали його багато років, для добровольців, які за короткий період встигли визнати його авторитет і величезний бойовий потенціал. Я вдячний всім тим, хто назавжди зберігає в серцях пам'ять про свого командира. І ваше щире прагнення увічнити його ім'я в назві батальйону реалізувалося в Указі Президента України, який я щойно підписав".

Глава держави привітав особовий склад підрозділу з врученням відзнаки та побажав бійцям своєю службою наближати ту мету, заради якої віддали своє життя сотні воїнів нацгвардійців.

/
/
/

Довідка: Сергій Петрович КУльчицькийукраїнський військовий, генерал-майор, начальник управління бойової та спеціальної підготовки Головного управління Національної гвардії України, Герой України. 

Загинув 29 травня 2014 року в зоні бойових дій під час Антитерористичної операції у місті Слов'янськ Донецької області. Вертоліт Мі-8, на якому перебував генерал-майор та ще 6 військових і 6 співробітників колишнього спецпідрозділу МВС "Беркут", був збитий терористами неподалік гори Карачун.

Читайте також: "Ніхто нас не зупинить": Порошенко заявляє про відновлення ППО

Попередній матеріал
"Люди, це вже не ваші кроки, це хода історії" – як 25 років тому українці на референдумі голосували за незалежність
Наступний матеріал
Стоп-кадр: львівські прикордонники долучились до "манекенного" флешмобу – відео

До Луцька з АТО повернулись більше 100 бійців Нацгвардії: як зустрічали героїв

Біля Маріуполя нацгвардійці затримали "високопосадовця" "ДНР"

Хто сильніший: Півсотні бійців ЗСУ та Нацгвардії влаштували змагання з CrossFit

Порошенко: За час проведення АТО загинули 190 нацгвардійців

Президент вручив 55 квартир нацгвардійцям, ще 500 пообіцяв

5 канал - трансляція наживо