Правозахисники: в українських в`язницях сидять багато невинних громадян

  80 відсотків розкриття злочинів - про такий показник рапортують українські правоохоронці. У країнах Європи, наприклад, розкривається лише половина злочинів. Такою статистикою занепокоєні вітчизняні правозахисники. Вони впевнені, більшість справ сфабриковані і у тюрмах сидять чимало невиннозасуджених.
  До 5-ти років позбавлення волі засудили двадцятирічну Ганну Воробей з Луцька. Зараз дівчина відбуває покарання у Чорноморській виправній колонії. За кримінальною справою – разом із двома спільниками вона пограбувала квартиру. Ганна стверджує, що цього не робила. А зізнання написала під тиском правоохоронців.

  Ганна Воробей, засуджена: "Сказали, щоб я зізналась у скоєнні злочину. Про які злочини, не знала взагалі. Вони почали до мене застосовувати фізичну силу, тоді я зізналася, що таке і зробила. На мене давили, били, я не знала як правильно говорити". 

  Рідних на волі у Ганни немає. Тож опікуються її справою правозахисники, які повірили в її непричетність. Розмову з нею вони записали у колонії. У юристів є докази невинуватості Ганни. Кажуть не збігаються факти, час і місце скоєння злочину.

  Микола Нікітюк, заступник голови Волинської правозахисної групи: "За 10 хвили до злочину, як з`ясувалося пізніше, вона розмовляла по телефону сусідки і шукала роботу. Це підтверджується роздруківкою телефонних розмов. За 10 хв вона не могла організувати злочин і відкрити квартиру і зробити те, що зробила".

  На суді у Ганни не було захисника. Каже, її змусили відмовитися від нього. У Луцькому міськрайонному суді кажуть, що Воробей ще пощастило. Вона відповідно до Кримінального Кодексу мала би відсидіти щонайменше 7 років.

  Михайло Квятковський, суддя, головуючий у справі Ганни Воробей: "Суд врахував, що вона молода, визнала вину і вперше притягується до кримінальною відповідальності. А тому суд на підставі ст.69 ККУ призначив покарання нижче від нижчої межі, тобто 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Я, як головуючий у справі не маю жодних сумнівів, що вирок об’єктивний і справедливий".

  Правозахисниця Тетяна Яблонська розповідає, за 15 років своєї практики не раз стикалася зі свідомими помилками вітчизняного правосуддя. За усі ці роки їй лише тричі вдалося довести несправедливість вироку. Пані Тетяна переконана: заради статистики правоохоронці можуть засудити кожного необізнаного з криміналістикою українця. Тож радить, як поводитися, щоб не відповідати за чужий злочин.

  Тетяна Яблонська, правозахисник: "Не брати адвокатів, яких пропонує вам слідство. Бо це адвокат буде працювати на слідство. Він буде все робити для того, щоб довести зворотнє. Не давайте показів проти себе, це ваше право не робити цього без адвокатів. Не підписуйте явки з повинною. Я знаю, що це муки, тортури".

  Апеляційний та Верховний суди вирок у справі Ганни Воробей залишили без змін. Тепер правозахисники готуються спрямувати справу до Європейського суду. В об`єктивність вітчизняного правосуддя вже не вірять.

  Людмила Голоднік та Олександра Фетисова, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (9.43Мб)
  Попередній матеріал
  Одну з найстаріших ікон Львова після реставрації презентували у музеї історії релігії
  Наступний матеріал
  Єврокомісія дозволила користуватися мобільними телефонами у літаках
  Теги:
  Loading...