Одну з найстаріших ікон Львова після реставрації презентували у музеї історії релігії

  Науковці твердять - це єдина ікона в Україні, на якій Богородиця зображена на повний зріст, сидячи на престолі. Втім, унікальним є не лише святе полотно, але й те що митцям удалося реставрувати його у не пристосованому для цього приміщенні.
  Ікону “Богородиця з Ісусом на престолі” зберігали у фондах музею понад тридцять років. Однак побачити у ній шедевр вдалося лише торік. Під п`ятьма  шарами фарби, яку накладали у різні часи, митці виявили малюнок початку XV століття. В рентгенівських проміннях проявилася Богородиця, в якої, як з`ясувалося згодом,  були перемальовані не лише очі. Нині науковці відреставровану знахідку називають сенсацією та кращим зразком українського іконопису того часу.

  Петро Скоп, художник-реставратор: "Ікона ймовірно була мальована для Львова і користувалася великою повагою. Біля Богородиці також знайдено фрагменти круглих ввот. Ввоти, як відомо до XVI століття були круглими і робилися зі срібла з позолотою із різними рисунками на християнську тематику, якщо були ввоти очевидно ця ікона комусь помагала, тобто творила чудеса".

  Автор ікони - невідомий. Реставратори не можуть його визначити і за стилем виконання ікони, адже інших його робіт не збереглося. Керівник реставраційних робіт Галина Скоп, каже, щоби не помилитися у віці ікони, провели низку мистецтвознавчих експертиз.

  Галина Скоп, викладач Національної Академії мистецтв: "Ми дивилися за манерою виконання, як мальований лик перш за все, як він моделюється на скільки він розбілений, як одяг виконано, площину, складками і такі інші різні складові мистецтвознавчого аналізу, які дали нам основу її датувати до середини XV століття".

  На Благовіщення диво-ікону посвятили та виставили в музеї історії релігії. Відзавтра музейники очікують на черги відвідувачів.  

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (5.80Мб)
  Попередній матеріал
  Олександр Омельченко йде на вибори мера Києва самовисуванцем
  Наступний матеріал
  Правозахисники: в українських в`язницях сидять багато невинних громадян
  Теги:
  Loading...