5.ua

Правозахисники презентували стратегію реформування МВС

  Реформа міліції: кількість міліції скоротити, керівників призначати на відкритих конкурсах за участі громадськості, а заробітки правоохоронцям підняти до рівня п'яти мінімальних зарплат.


  Стратегію розвитку системи МВС презентували правозахисники разом із керівництвом Міністерства на прес-конференції у Києві. Реформа розрахована до 2018 року. Пілотний проект уже запущений у Львівській області, де основні положення реформи міліції працюють від весни. Реформа передбачає, зокрема, значне скорочення бюрократичного апарату разом зі збільшенням оперативних працівників, обрання керівників обласних управлінь за участі регіональних громад, посилення контролю над міліцією за допомогою електронних засобів. Зволікати із запровадженням змін не можна, переконані правозахисники: стара система управління МВС – небезпечна для подальшого існування України, як незалежної держави.

  "Кожен начальник штабу, кожного райвідділку має таку шахматку з показниками і щомісяця він мучається, як йому це виконати – розумієте, це абсолютно є аномальним", – обурюється голова Харківської правозахисної групи Євген Захаров.

  Натомість, Тігран Авакян, заступник міністра МВС з питань євроінтеграції, запевнив: "Уряд підтримує практично всі пропозиції, які йдуть від Міністерства. Хочу сказати, що і перші практичні кроки, це було, звичайно, скорочення чисельності. Ми забуваємо про це, але це був березень-квітень місяць, коли ми скоротили дуже багато посад. Але ж ми діємо виключно у законодавчому полі і ми не можемо проводити такі реформи, які не передбачені діючим законодавством".

  Зауважимо, проект реформування міліції ще обговорюють у МВС. Після цього відповідний законопроект має ухвалити парламент. Правозахисники прогнозують, що народні депутати розглянуть реформування правоохоронних органів до кінця цього місяця.

  Попередній матеріал
  У терористів залишається 806 заручників, ще 504 особи шукають
  Наступний матеріал
  МОН закликає студентів перевірити дані про наявність своїх студентських квитків у єдиній базі
  Теги:
  Loading...